ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Opera z synchronizacją QR

Opera znalazła ciekawe zastosowanie dla kodów QR

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Synchronizacja przeglądarek na smartfonie i komputerze to podstawa. W końcu mają nam one służyć niejako za jedno, zależnie od tego, z którego urządzenia właśnie korzystamy. Teoretycznie jest to proste. Wystarczy jedynie wspólne konto na obydwu aplikacjach. Sęk w tym, że o ile w przypadku Google konto Gmail jest kluczem dla wszystkich usług na Androidzie i PC. Z tego też powodu niemal każdy użytkownik smartfona z Androidem je ma, a synchronizacja między Chrome na PC i smartfonie zachodzi przy okazji. Mało kto jednak zamierza zakładać osobne konto dla przeglądarki, aby się ona synchronizowała. Opera jednak znalazła rozwiązanie tego problemu.

Opera z synchronizacją QR

Przeglądarka Opera ułatwia synchronizację między wersją na komputery stacjonarne a urządzeniami z systemem Android. Najnowsze aktualizacje (wersja 71 na PC i wersja 60 na systemie Android) zawierają nową funkcję o nazwie Sync. Jest to sposób synchronizacji obydwu przeglądarek bez wykorzystania wspólnego konta zakładanego przez e-mail. Żeby połączyć ze sobą obydwie przeglądarki, wystarczy przejść do dedykowanej strony internetowej na komputerze. Następnie należy zeskanować wyświetlany kod QR za pomocą czytnika QR w przeglądarce Opera dla systemu Android. Dzięki temu wszystkie zakładki, ulubione, historia i inne dane trafią na smartfona.

zobacz też: Microsoft Edge zmierza na Linuksa – czy ktoś się tego w ogóle spodziewał?

Oprócz Sync Opera wprowadziła nową funkcję o nazwie Flow, która umożliwia udostępnianie linków, filmów wideo z YouTube, zdjęć i osobistych notatek między przeglądarkami mobilnymi i stacjonarnymi. Można to zrobić po prostu, zaznaczając łącza, tekst lub obrazy na stronie internetowej. Można tak również udostępnić aktualną stronę internetową. Nowa funkcja pozwala również na wklejanie i wysyłanie plików o rozmiarze do 10 MB. Wreszcie, Opera wprowadziła funkcję Sugerowane witryny, która identyfikuje najczęściej odwiedzaną stronę internetową i wyświetla je w sekcji szybkiego wybierania. Funkcje te powinny uczynić przeglądarkę, która korzysta z silnika Chromium Google, nieco bardziej użyteczną. Aktualizacje są teraz w fazie rozwoju, więc wciąż nie są dostępne dla każdego.

Źródło: Engadget

Sprawdź najnowsze wpisy