Pandemia przerwała długą tradycję targów Mobile World Congress w Barcelonie. Organizatorzy, czyli GSMA, ogłosili już datę następnej edycji. Ta jednak znacznie odbiega od tego, czego moglibyśmy się spodziewać. Impreza ta zawsze miała miejsce w pierwszym kwartale i była niejako wyznacznikiem tego, co przyniesie nowy rok dla branży. Teraz to się jednak zmienia, gdyż całość odbędzie się nie na początku, a w połowie nowego roku.

MWC 2021 z nową datą

MWC 2021 z nową datą

Nowe terminy ogłoszone przez GSMA w komunikacie prasowym poinformowały nas, że MWC Shanghai, który odbywał się w czerwcu, teraz odbędzie się w lutym. Natomiast MWC Barcelona przeniesie się na czerwiec. Wydarzenie w Barcelonie zostało pierwotnie zaplanowane na pierwszy tydzień marca 2021 roku. To oznacza, że największe premiery odbędą się poza Europą. Szczerze wątpię, czy producenci zechcą czekać z nimi aż do czerwca. Jeśli chodzi o dokładne daty poszczególnych edycji, to prezentują się one następująco: 

  • MWC Shanghai: 23 – 25 lutego.
  • MWC Barcelona: 28 czerwca – 1 lipca.
  • MWC Los Angeles: 28 – 30 października.

Warto podkreślić, że ostatnia impreza odbędzie się zgodnie z pierwotnymi planami.

Zobacz też: Android 11 dla Android TV – Google wypuszcza nowy system

GSMA twierdzi, że decyzja o przeniesieniu imprezy w Barcelonie na czerwiec ma na celu zajęcie się zewnętrznymi okolicznościami związanymi z COVID-19. Decyzja ta została również podjęta po planowaniu i konsultacjach ze wszystkimi głównymi zainteresowanymi stronami. Dyrektor generalny GSMA, Mats Granryd, powiedział:

Zdrowie i bezpieczeństwo wystawców, uczestników, personelu i mieszkańców Barcelony ma ogromne znaczenie.

MWC Barcelona jest jedną z największych imprez technicznych na świecie. Targi technologiczne są platformą, na której wystawcy mogą zaprezentować nowe rozwiązania. Wielu producentów telefonów również korzysta z tej platformy do prezentacji nowych produktów. 

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.