ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Galaxy Nexus już dostępny w Polsce!

Autor: Paweł Cebula Kategoria: Newsy
GalaxyNexus

Galaxy Nexus był jednym z najbardziej wyczekiwanych smartfonów w tym roku. Urządzenie to przyciąga zainteresowanych nie tylko faktem wykorzystania Androida 4.0, ale przede wszystkim za sprawą konfiguracji sprzętowej. Od dzisiaj najnowszy Nexus dostępny jest również w Polsce.

Od początku wiadomo było, że efekt współpracy Samsunga i Google będzie imponujący, wyznaczając jednocześnie standardy na najbliższe miesiące. Najnowszy Nexus pod wieloma względami wyprzedza konkurencyjne urządzenia. Nie bez znaczenia jest również dostęp do Androida 4.0 i perspektywa dostępu do częstych aktualizacji systemu.

Galaxy Nexus nie był jednak pozbawiony wad – na początku użytkownicy z Wielkiej Brytanii informowali o problemach z głośnością. W ostatnich godzinach odkryto kolejny problem, który objawia się nie do końca poprawnym wykrywaniem dotyku dwóch palców – zauważalne jest to szczególnie w prawej dolnej części wyświetlacza. Problem znika po zainstalowaniu aktualizacji do wersji 4.0.3.

Osoby, które zdecydują się na dokonanie zakupu otrzymają telefon wyposażony w ekran Super AMOLED o przekątnej 4,65 cala i rozdzielczości 1280 x 720 pikseli, dwurdzeniowy procesor taktowany z częstotliwością 1,2 GHz, 1 GB pamięci RAM, aparat 5 Mpx z diodą LED oraz 16 GB pamięci wewnętrznej.

Nexusy nigdy nie należały do urządzeń tanich – nawet na tle konkurencji. W Polsce urządzenie to dostępne jest na wolnym rynku – bez zobowiązań względem operatorów sieci komórkowych. Samsung Galaxy Nexus został wyceniony na kwotę w wysokości 2299 złotych. Urządzenie jest dostępne w kilku popularnych sklepach internetowych.

źródło: Samsung / własne

Sprawdź najnowsze wpisy