YouTube coraz częściej wykorzystuje Sztuczną Inteligencję do oznaczania treści. I biorąc pod uwagę, co na temat pracy mówił jeden z byłych moderatorów, który nabawił się PTSD, trudno się temu dziwić. Firma jednak planuje rozszerzyć wykorzystanie tej technologii. Począwszy od tego roku, YouTube będzie wykorzystywał naukę maszynową do automatycznego dodawania ograniczeń wiekowych do nieodpowiednich filmów.

AI zadba o ograniczenia wiekowe YouTube

AI zadba o ograniczenia wiekowe YouTube

W ramach tej samej inicjatywy YouTube planuje utrudnić dzieciom omijanie tych ograniczeń. Na przykład jeśli Twoje dziecko spróbuje obejrzeć film z ograniczeniami poprzez osadzenie go na innej stronie internetowej, Google przekieruje je na YouTube, gdzie będzie musiało się zalogować, aby udowodnić, że ma ponad 18 lat

Pomoże to zapewnić, że bez względu na to, gdzie film wideo zostanie odkryty, będzie on oglądany tylko przez odpowiednią publiczność.

— Stwierdziła firma. 

Zobacz też: Bateria Galaxy S21+ będzie nieco większa niż w Galaxy S20+

Google dodaje, że osoby, których filmy zostaną bezpodstawnie ograniczone, będą miały szansę odwołać się od tych decyzji. Zauważa również, że dodatkowa automatyzacja nie będzie miała znaczącego wpływu na przychody twórców treści. Biorąc jednak pod uwagę jak przyjaznym procesem dla twórców jest odwoływanie się na YouTube, to takie obietnice będzie można włożyć między bajki. Skąd jednak taka decyzja serwisu? Otóż w zeszłym roku wokół niego miało miejsce wiele kontrowersji. Na przykład promowanie treści pedofilskich przez algorytmy. Firma stara się teraz ze wszystkich sił poprawić swój wizerunek.

Źródło: Engadget

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.