Stało się coś, co daje Huaweiowi nadzieję na przyszłość. Otóż pewna firma dostała zgodę USA na podjęcie kontaktów handlowych z chińskim gigantem. I chodzi tu o producenta procesorów. Żeby tego było mało — producenta ze Stanów Zjednoczonych. Rzecz w tym, że nie chodzi tu o Qualcomma. Producentem, który może nawiązać współpracę z Huaweiem jest bowiem… Intel. 

Huawei z licencją na procesory Intela

Huawei z licencją na procesory Intela

Warto tu przypomnieć, że z powodu sankcji nałożonych przez Stany Zjednoczone, Huawei nie może nabywać procesorów, ani nawet ich produkować, jeśli w procesie bierze udział amerykańska technologia. Wyjątkiem są sytuację, kiedy USA wyda specjalne zgody na kontakty handlowe. Sytuacja dla Huawei z dnia na dzień stawała się coraz gorsza. Jednak licencja dla Intela jest bardzo pozytywnym obrotem sprawy. Zgodnie z raportem pochodzącym z Chin, Intel otrzymał od Stanów Zjednoczonych licencję na dalsze prowadzenie interesów z Huaweiem. Oznacza to, że chiński gigant wciąż ma problemy ze smartfonami, jednak rynek laptopów stał się dla niego bezpieczny.

Zobacz też: Microsoft Defender dostanie dużą aktualizację. Na co komu antywirus?

Jest to duża zmiana dla chińskiej firmy i daje pewną nadzieję, że nadal istnieje możliwość odwrócenia sytuacji. Oznacza również, że USA nie próbuje całkowicie zniszczyć Huaweia, a jedynie odciąć od rynku telekomunikacyjnego. Warto dodać, że Intel nie jest jedyną firmą, której się to udało. Niedawno AMD otrzymało od Stanów Zjednoczonych licencję na dalsze prowadzenie interesów z chińskimi firmami, które znajdują się na liście podmiotów. Jednak firma nie ujawniła jeszcze nazwy firm, z którymi może prowadzić interesy. Nie wiadomo więc, czy znajduje się na niej również Huawei. Czy chiński gigant w związku z tym skupi swoje siły na produkcji laptopów? Czas pokaże.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.