Nowe oszustwo na Allegro Smart! trafiło na niektóre skrzynki pocztowe. CERT Polska ostrzega przed próbą wyłudzenia danych do platformy. Sprawne oko zauważy, że to podstęp, ale przygotowany dość sprawnie, więc lepiej ostrzec tych, którzy nie czytają maili tak uważnie. Szczególnie że temat Allegro Smart! jest dość wdzięczny i łatwo się nabrać, kiedy chce się odrobinę zaoszczędzić.

Oszustwo na Allegro Smart!

Stosunkowo nowa opcja, czyli Allegro Smart!, to także coś, co chętnie wykorzystują oszuści. I nie inaczej jest tym razem, bo na skrzynki odbiorcze może trafić wiadomość, której filtr Gmail nie wyłapuje i nie oznacza jako spam. To może sprawić, że część odbiorców potraktuje wiadomość jako prawdziwą, więc lepiej uważnie czytać to, co do nas przychodzi. W tym przypadku oszustwo na Allegro Smart! wygląda dość prawdopodobnie. Wiadomość została przygotowana sensownie, ale znajdują się w niej błędy. Oszuści chcą przekonać odbiorców, że mają dla nich darmowy miesiąc z Allegro Smart! Sam pomysł, by nawiązać do tej usługi, nie jest nowy, bo podobnego rodzaju oszustwa już się wcześniej pojawiały.

Uwaga ! Ostrzegamy przed interesująco przygotowaną kampanią spamową, mającą na celu wyłudzenie danych do logowania…

Opublikowany przez CERT Polska Środa, 23 września 2020

W tym przypadku warto zwrócić uwagę na odbiorcę, którego adres w żaden sposób nie przypomina maila od Allegro. W samym temacie wiadomości, który brzmi „Jak aktywować Allegro Smart 997760694 !” także można łatwo dopatrzyć się oszustwa. W treści widnieje informacja, że można skorzystać z darmowego Allegro Smart!, ale pojawia się też data 18 kwietnia, czyli widać, że oszuści nawet nie chcieli dostosować grafiki do miesiąca, kiedy zaczęli akcję. Kiedy odbiorca takiego maila kliknie, by aktywować usługę, zostanie przekierowany na fałszywą stronę Allegro, gdzie będzie proszony o dane do logowania. Oczywiście tych nie wolno wpisywać. Sam adres internetowy powinien wzbudzić już zainteresowanie, bo brzmi psinetutor.

Zobacz też: Xbox One X stał się chwilowym hitem, bo ludzie mylili go z nową konsolą…

W ten sposób można stracić dostęp do konta Allegro i narazić się na spore straty finansowe. Szczególnie, kiedy mamy podpiętą kartę płatniczą. Lepiej uważać i nie klikać.

Źródło: CERT Polska

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.