Rosnąca popularność TikToka zaowocowała zwiększeniem liczby nagrań wideo, w tym tych patologicznych. Według najnowszego raportu firmy o przejrzystości, w ciągu pierwszych sześciu miesięcy 2020 roku firma usunęła 104 mln filmów. Dla porównania ostatni raport opublikowany kilka miesięcy temu, ale obejmujący okres od lipca do grudnia 2019 roku, ujawnił, że w drugiej połowie 2019 roku usunięto około 49 milionów klipów.

TikTok usunął 104 milionów filmów

TikTok usunął 104 milionów filmów

Według TikToka filmy usunięte w tym roku stanowiły mniej niż jeden procent wszystkich treści załadowanych na platformę. Prawie jedna trzecia usuniętych treści zawierała nagość lub aktywność seksualną osób dorosłych. Natomiast 22,3 procent zostało sklasyfikowanych jako prezentujące niebezpieczeństwo. Kolejne 19,6 procent to nielegalne działania, a 13,4 proc. to samobójstwa i samookaleczenia. Treści związane z uczciwością i autentycznością, które obejmują podszywanie się pod inne osoby i dezinformację, stanowiły tylko 1,2 procent. Inne czynniki obejmowały przemoc i treści graficzne (8,7 proc.), nękanie i zastraszanie (2,5 proc.), mowę nienawiści (0,8 proc.) oraz niebezpieczne osoby i organizacje (0,3 proc.).

Zobacz też: Google nie lubi płatnych wtyczek do Chrome. Za niedługo przestaną być wspierane

W raporcie o przejrzystości podano również geograficzne pochodzenie tych filmów. Na szczycie znalazły się Indie, co dodatkowo sugeruje, dlaczego rząd zakazał tej aplikacji na początku tego roku. Na drugim miejscu znalazły się Stany Zjednoczone, a za nimi Pakistan, Brazylia i Wielka Brytania. W swoim raporcie TikTok podał, że 96,4% przypadków usunięcia treści miało miejsce, zanim ktoś zgłosił film, a 90,3% nim ktoś go obejrzał. TikTok dodaje, że za większością usuniętych filmów stoi Sztuczna Inteligencja. Nie chwali się jednak konkretnymi liczbami. 

Źródło: Engadget

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.