Jeśli chcieliście kiedyś odbyć praktyki w Ministerstwie Cyfryzacji, to właśnie pojawiła się ku temu okazja. W ramach projektu Cyfryzacja w praktyce resort szuka praktykantów. Przyjęte osoby mogą liczyć na wynagrodzenie za swoją pracę.

Jak się dostać na praktyki w Ministerstwie Cyfryzacji?

Żeby móc dostać się na praktyki w resorcie cyfryzacji, należy posiadać polskie obywatelstwo oraz być studentem uczącym się w Polsce. Osoba zgłaszająca się do programu powinna nie mieć ukończonego 30. roku życia (do 30 stycznia 2021 roku).

Program Cyfryzacja w praktyce ma umożliwiać zdobycie doświadczenia zawodowego i praktycznych umiejętności podczas praktyk w administracji publicznej. Praktykanci mogą również liczyć na rozwinięcie kompetencji zawodowych poprzez współpracę z wykwalifikowanym zespołem przy wsparciu kompetentnego opiekuna. Naszym celem jest odkrywanie nowych talentów – twierdzi Ministerstwo Cyfryzacji i zapewnia, że wypłaci praktykantom świadczenie w wysokości 2500 zł brutto miesięcznie.

Czytaj także: Tom Moore skończył 100 lat, zebrał miliony dla szpitali, a teraz zrobią o nim film

Żeby zgłosić się na praktyki, należy sprawdzić dostępne oferty na specjalnie przygotowanej stronie. Obecnie poszukiwane są cztery osoby na 3-miesięczne praktyki na stanowisku Asystenta projektu Portal RP. Osoba chcąca zostać praktykantem powinna wypełnić formularz aplikacyjny na stronie danej oferty. Opiekun praktyk przeanalizuje zgłoszenia i zaprosi na rozmowę wybrane osoby. Potem pozostaje czekać na informację z Biura Dyrektora Generalnego o zakwalifikowaniu się do udziału w programie. Jeśli dostaniemy się na praktyki, będziemy musieli udokumentować spełnianie wymagań formalnych i uzupełnić dane niezbędne do przygotowania umowy oraz identyfikatora. Cały proces rekrutacji kończy się podpisaniem umowy.

źródło: Ministerstwo Cyfryzacji

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.