Od dłuższego czasu wiadomo, że Samsung prowadzi prace nad rozwojem Exynosa 1000, który ostatecznie zastąpi Exynos 990. Powinniśmy spodziewać się realistycznej poprawy osiągów i wydajności w stosunku do chipsetu poprzedniej generacji, a wierzymy, że jednym z czynników, które się do tego przyczynią, będzie obecność rdzeni Cortex-A78 i Cortex-X1 firmy ARM. Według doniesień już niedługo możemy poznać układ oparty na tych pierwszych.

Samsung Exynos z Cortex-A78

Samsung Exynos z Cortex-A78

Informacje pochodzą od nieocenionego użytkownika Weiboo Ice Universe. Wspomina on, że Exynos 980 miał swoją premierę 4 września 2019 roku. Trudno jednak potraktować to nawiązanie jako wskazówkę co do daty premiery. W końcu ten dzień mamy już daleko za sobą. Nie zdradza także żadnych innych szczegółów na temat daty premiery nadchodzącego układu Samsunga z najnowszymi rdzeniami ARM. Możliwe jednak, że procesor ten ujrzymy jeszcze w tym miesiącu. Sęk w tym, że nie ma pewności, czy będzie to Exynos 1000. Ten co prawda również będzie korzystał z rdzeni ARM Cortex-A78. Jednak jednocześnie pojawiają się głosy sugerujące użycie jeszcze bardziej wydajnego rdzenia Cortex-X1 do osiągnięcia nowego progu wydajności. W końcu ten rdzeń został już potwierdzony w przypadku Snapdragona 875, a Samsung obiecał, że jego układ będzie wydajniejszy.

Zobacz też: 1 gra za 360 zł czy prawie 250 za 480 zł rocznie? Strategia Microsoftu, która może pokonać Sony

Możliwe więc, że chodzi tu o zupełnie inny układ z wysokiej półki. Taki, który będzie ustawiony pomiędzy klasą średnią a flagowcami. Dzięki temu tanie flagowce będą oferowały lepsze procesory niż te ze średniej półki. Warto jednak pamiętać, że w takim wypadku te tanie flagowce będą w zbliżonych cenach, jak te oferowane obecnie. Po prostu najwyższa półka z powodu zastosowania rdzeni Cortex-X1 może jeszcze bardziej odskoczyć cenowo od obecnej oferty. To oczywiście jedynie spekulacje snute na bazie niewielkiego przecieku. Wszystko stanie się jasne dopiero wraz z premierą nowego układu.

Źródło: wwcftech

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.