Android-Ice-Cream-Sandwich

Producenci smartfonów starają się unikać podawania konkretnych terminów dotyczących wydania aktualizacji Androida. Pewne informacje związane z wydaniem nowej wersji systemu mogą dostarczyć nam operatorzy, w których ofercie znajdują się dane smartfony.

Z reguły, operatorzy sieci komórkowych bardzo niechętnie dzielą się informacjami dotyczącymi aktualizacji systemu, która wkrótce ma zostać udostępniona. Wiadomo również, że etap testów oprogramowania przez operatorów jest bardzo czasochłonny, wpływając na datę wydania aktualizacji. Pewnych informacji związanych z Androidem 4.0 udzielił jednak kanadyjski operator Bell.

Okazuje się, że użytkownicy Samsunga Galaxy S II otrzymają aktualizację do najnowszej wersji Androida 4.0 w kwietniu. Posiadacze HTC Sensation będą mogli korzystać z Ice Cream Sandwich już w lutym. Bell zdradził również informacje dotyczące HTC Raidera i LG Optimusa w wersji LTE, jednak te dwa modele nie są dostępne w Polsce.

Podane terminy mają charakter orientacyjny i tak naprawdę nie wiadomo, jakie będzie ich przełożenie na sytuacje w Polsce. O ile perspektywa aktualizacji Sensation w ciągu dwóch najbliższych miesięcy jest całkiem atrakcyjna, to użytkownicy Galaxy S II z pewnością mają powody do narzekania – przynajmniej w kwestii oficjalnej aktualizacji.

Nadal nie wiadomo, jak wyglądają plany Samsunga w przypadku aktualizacji pozostałych modeli. Do tej pory koreański producent oficjalnie potwierdził wyłącznie aktualizację Galaxy S II – na informacje dotyczące pozostałych urządzeń musimy nadal czekać, co niezbyt dobrze wpływa na wizerunek Samsunga.

Czego możemy się spodziewać w najbliższych miesiącach? Większość producentów w pierwszym kwartale 2012 roku będzie chciała wydać aktualizacje przeznaczone dla high-endowych modeli telefonów. Kolejne dwa kwartały upłyną pod znakiem aktualizacji oprogramowania smartfonów, które nie są priorytetem dla producentów, jednak duża liczba użytkowników sprawia, że przygotowanie Androida 4.0 staje się koniecznością.

źródło: The Verge

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Cebula