Prequel „Gry o tron” ma pojawić się zgodnie z planem. Realizacja „House of the Dragon” jest na etapie castingu, premiera nie jest zagrożona – poinformował prezes HBO, Casey Bloys. 

O czym będzie opowiadał prequel „Gry o tron”?

„House of the Dragon” ma być spinoffem „Gry o tron”, która zakończyła się wiosną 2019 roku. Pół roku później HBO zamówiło 10 odcinków nowej produkcji w świecie serialu, który przyniósł stacji dziesiątki nagród i uznanie milionów widzów. Akcja „House of the Dragon” ma się rozgrywać 300 lat przed wydarzeniami ukazanymi w „Grze o tron”. Będzie to opowieść o rodzie Targaryenów. Jednym z producentów wykonawczych tego serialu będzie George R.R. Martin, czyli autor literackiego pierwowzoru. Pisarz obecnie pracuje nad ukończeniem szóstego tomu serii ”Pieśń lodu i ognia” pt. „Wichry zimy”. Jak zapewnił, prace nad serialem nie przeszkodzą mu w ukończeniu książki. Na swoim blogu Martin napisał:

Spodziewam się, że do pewnego stopnia będę zaangażowany w [produkcję „House of the Dragon” – dop. red. ]… i kto wie, jeśli wszystko się ułoży, być może uda mi się nawet napisać kilka odcinków, tak jak robiłem to przez pierwsze cztery sezony „Gry o tron ”. Ale… chcę wyrazić się jasno: Nie podejmuję się pisania żadnych scenariuszy, dopóki nie skończę „Wichrów zimy”. 

„House of the Dragon” –  kiedy premiera prequela „Gry o tron”?

Prezes HBO Casey Bloys zapewnił w rozmowie z serwisem Deadline, że wszystko jest na dobrej drodze, aby serial pojawił się w zapowiadanym wcześniej terminie, czyli w 2022 roku. Poinformował też, że trwa casting obsady do serialu. Prace są więc na bardzo wstępnym etapie i pandemia koronawirusa nie ma dużego wpływu na ich przebieg. 

Czytaj też: Nagrody Emmy 2020 rozdane. Sprawdź, gdzie obejrzysz nagrodzone seriale

Jak wcześniej informowaliśmy, koronawirus pokrzyżował plany dwóch innych hitowych produkcji HBO. Realizacja trzeciego sezonu „Sukcesji” miała zacząć się w kwietniu, ale aktorzy na plan mają wejść dopiero ”późną jesienią”. Na początku 2021 ruszą zdjęcia do drugiego sezonu „Euforii”.

Źródło: Comicbook.com, Deadline.com

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Pązik