Chrome Web Store to sklep z dodatkami do przeglądarki Google Chrome, z którego użytkownicy mogą pobierać wtyczki, które usprawniają pracę z programem czy motywy. Niektóre elementy dostępne w sklepie są płatne, co pozwala deweloperom zarabiać na swojej pracy. Wygląda jednak na to, że ci już wkrótce będą musieli znaleźć inne źródło dochodu – za jakiś czas Google permanentnie przestanie wspierać możliwość dokonywania zakupów w Chrome Web Store.

Koniec płatnych wtyczek do Google Chrome. Wszystko z powodu wielu oszustw

Fałszywy pasek adresu w Chrome

Dziś, za pośrednictwem wiadomości e-mail, Google poinformowało twórców wtyczek dystrybuowanych za pośrednictwem Chrome Web Store, że możliwość sprzedawania dodatków wkrótce przestanie być wspierana. Gigant o podobnym kroku myślał już wcześniej – jeszcze wiosną tego roku tymczasowo zablokował możliwość dodawania nowych płatnych produktów do sklepu. Google informuje, że deweloperów, którzy posiadają już płatne wtyczki w sklepie, nowa polityka dotknie w grudniu: wtedy zablokowana zostanie możliwość korzystania z bezpłatnych wersji próbnych dodatków do przeglądarki, a 1 lutego 2021 roku system płatności zostanie wyłączony. Twórcy będą mieli czas na migrację aż do lipca.

Zobacz także: Rozpoczęła się przedsprzedaż konsoli Microsoftu. Gdzie możemy zakupić nowego Xboxa?

Oczywiście zarabianie na wtyczkach będzie wciąż możliwe, choć będzie znacznie trudniejsze. Deweloperzy będą musieli przenieść się do innych firm, za których pośrednictwem będą realizowali płatności i aktywację płatnych usług. Tylko czas pokaże, czy decyzja Google była słuszna. A co wy o niej sądzicie? Dajcie znać w komentarzach.

Źródło: Google

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Michał Derej

Pasjonat technologii mobilnych, wielki fan Androida. Student informatyki na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Były moderator jednego z największych forów ogólnotematycznych w Polsce. Od kilku lat blogger.