ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Chrome zadba o bezpieczeństwo formularzy

Google nie lubi płatnych wtyczek do Chrome. Za niedługo przestaną być wspierane

Autor: Michał Derej Kategoria: Newsy

Chrome Web Store to sklep z dodatkami do przeglądarki Google Chrome, z którego użytkownicy mogą pobierać wtyczki, które usprawniają pracę z programem czy motywy. Niektóre elementy dostępne w sklepie są płatne, co pozwala deweloperom zarabiać na swojej pracy. Wygląda jednak na to, że ci już wkrótce będą musieli znaleźć inne źródło dochodu – za jakiś czas Google permanentnie przestanie wspierać możliwość dokonywania zakupów w Chrome Web Store.

Koniec płatnych wtyczek do Google Chrome. Wszystko z powodu wielu oszustw

Fałszywy pasek adresu w Chrome

Dziś, za pośrednictwem wiadomości e-mail, Google poinformowało twórców wtyczek dystrybuowanych za pośrednictwem Chrome Web Store, że możliwość sprzedawania dodatków wkrótce przestanie być wspierana. Gigant o podobnym kroku myślał już wcześniej – jeszcze wiosną tego roku tymczasowo zablokował możliwość dodawania nowych płatnych produktów do sklepu. Google informuje, że deweloperów, którzy posiadają już płatne wtyczki w sklepie, nowa polityka dotknie w grudniu: wtedy zablokowana zostanie możliwość korzystania z bezpłatnych wersji próbnych dodatków do przeglądarki, a 1 lutego 2021 roku system płatności zostanie wyłączony. Twórcy będą mieli czas na migrację aż do lipca.

Zobacz także: Rozpoczęła się przedsprzedaż konsoli Microsoftu. Gdzie możemy zakupić nowego Xboxa?

Oczywiście zarabianie na wtyczkach będzie wciąż możliwe, choć będzie znacznie trudniejsze. Deweloperzy będą musieli przenieść się do innych firm, za których pośrednictwem będą realizowali płatności i aktywację płatnych usług. Tylko czas pokaże, czy decyzja Google była słuszna. A co wy o niej sądzicie? Dajcie znać w komentarzach.

Źródło: Google

Sprawdź najnowsze wpisy