ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Koniec LineageOS 17.1

LineageOS 17.1 ze wsparciem dla kolejnych smartfonów – OnePlus 7T Pro, Xperia Z3 i więcej

Autor: Kacper Kościański Kategoria: Newsy

LineageOS to najpopularniejszy Custom-ROM na Androida. Dzięki tego typu projektom wiele smartfonów zyskuje nowe życie, bo standardem w branży są obecnie tylko 24 miesiące wsparcia. Oczywiście po upływie tego czasu większość urządzeń wciąż mogłaby otrzymywać nowe wersje systemu, ale cóż – tak się niestety nie dzieje. Dziś wsparcie dla LineageOS 17.1 dostało aż pięć całkiem popularnych urządzeń. Jak zawsze oprogramowanie jest dostępne do pobrania zupełnie za darmo.

LineageOS 17.1 na kolejnych smartfonach – załapały się modele od Sony, Xiaomi i OnePlusa

LineageOS 17

LineageOS 17.1 bazuje na Androidzie 10. Zespół odpowiedzialny za ten projekt pracuje w pocie czoła, aby regularnie zapewniać wsparcie kolejnym urządzeniom. Przechodząc do konkretów, dziś na nową wersję oprogramowania załapały się poniższe smartfony:

  • OnePlus 7T Pro (hotdog)
  • Xiaomi Redmi Note 8 (ginkgo)
  • Xiaomi Redmi Note 8T (ginkgo)
  • Sony Xperia Z3 (z3)
  • Sony Xperia Z3 Compact (z3c)

Zobacz także: Pierwsza śmiertelna ofiara hakerów na świecie – musiało w końcu do tego dojść

Każdy posiadacz dowolnego z wymienionych smartfonów może pobrać LineageOS 17.1, korzystając z linków ukrytych pod nazwami kodowymi. Przed rozpoczęciem instalacji warto jednak przeczytać najpierw dokumentację dostępną na stronie LineageOS. Oczywiście wypadałoby również zrobić kopię zapasową, aby uniknąć przykrych niespodzianek, które mogą, choć oczywiście nie muszą wystąpić. A wy korzystacie z LineageOS, czy Custom-ROMy to nie wasza bajka? Dajcie znać w komentarzach poniżej!

Źródło: XDA-Developers

Sprawdź najnowsze wpisy