No dobrze, opis w tytule to niedopowiedzenie. Wynika ono jednak z limitu znaków. Tak naprawdę jest to elektryczny samochód z ekosystemem Xiaomi będącym skrzyżowaniem Multipli i Smarta z dużą domieszką kiczowatego retro futuryzmu, a przynajmniej mi zalatuje nieco filami Sci-Fi z lat 80. Co więcej, nie czerpie on zbyt dobrych cech z konstrukcji Fiata. O ile bowiem brzydota Multipli to coś, co trudno podważyć, to jest to jednak małe, miejskie auto, które przy okazji oferuje aż 6 miejsc w środku, całkiem sporą przestrzeń bagażową i świetną widoczność zza kierownicy. Natomiast Baojun E300, bo właśnie o tym aucie mowa, oferuje jedynie górną połowę karoserii niepasującą wizualnie do dolnej.

Elektryczna „Multipla” z ekosystemem Xiaomi

Elektryczna Multipla z ekosystemem Xiaomi

To auto dyskusyjnej urody zostanie zaprezentowane oficjalnie dopiero 26 września na pekińskiej wystawie samochodowej. Producent chwali się, że jest to pierwszy na świecie samochód elektryczny zintegrowany z ekosystemem Xiaomi i asystentem głosowym XiaoAI. Dzięki temu ma on oferować możliwość zdalnego sterowania oraz humanizowane doświadczenie interaktywne. To oznacza, że będzie on, podobnie jak asystenci głosowi, w pewnym stopniu udawał żywą osobę. Dodatkowo dzięki ekosystemowi Xiaomi będzie on w stanie komunikować się z urządzeniami w domu. Pozwoli więc na przykład na zdalne włączenie ogrzewania w momencie, kiedy jego właściciel będzie wracał z pracy w zimny dzień. 

Zobacz też: Disney+ i Marvel Studios prezentują zwiastun serialu „WandaVision”

Auto to ma silnik o mocy 39 koni mechanicznych. Jest to jednostka synchroniczna z magnesami trwałymi. Za jego zasilanie odpowiada akumulator litowo-fosforanowy o pojemności 30 kWh. Ma on zapewnić dość energii na przejechanie do 305 km na pojedynczym ładowaniu. Oczywiście zależnie od warunków na drodze i obciążenia auta dystans ten może się zauważalnie skrócić. Co ciekawe producent zapowiada również wariant z ekosystemem Huaweia i wsparciem 5G od tego producenta. Jeśli chodzi o cenę, to zaczyna się ona od 65 800 juanów, czyli około 37 tysięcy PLN, za wariant podstawowy i kończy na 85 800 juanach, czyli około 48 tysiącach PLN, za wariant najdroższy. Pozostałe szczegóły na temat pojazdu mają pojawić się w dniu jego premiery. 

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.