Nowe logo Gmail prawdopodobnie pojawi się już niedługo. Jakiś czas temu to Mapy Google doczekały się nowego logotypu oraz przemodelowania i wygląda na to, że teraz przyszła pora na klienta pocztowego. To, co widzimy na ekranach smartfonów i w przeglądarce, niedługo może być już mniej rozpoznawalne. Choć to mało prawdopodobne, by Google zrezygnowało z klasycznej, czerwonej litery.

Nowe logo Gmail coraz bliżej

nowe logo Gmail
Fot. Nowe logo Gmail – projekt / 9to5Google

Logo Gmail, czyli wielka czerwona litera M, którą widzimy na tle koperty, ma już swoje lata. Ostatnia zmiana miała miejsce jeszcze w 2013 roku, więc już najwyższa pora na to, by dokonać odświeżenia. Szczególnie że to pojawia się we wszystkich aplikacjach giganta z Mountain View. Mamy więcej obłych kształtów i zdecydowanie mniej tych ostrych. Nowe logo Gmail także będzie zdecydowanie bardziej zaokrąglone, a przynajmniej tak można podejrzewać. To, co widzicie na załączonej grafice, przedstawia jedynie część projektową, a nie finalne logo.

Jednak już na tym etapie widać, że nowe logo Gmail będzie pasować do tego, co ostatnio robi Google. Litera M jest na nim wyraźniejsza i grubsza, niż była do tej pory. Nie wiadomo, czy Google zrezygnuje też z koperty w tle, ale patrząc na to, jak wyglądają inne logotypy, to można podejrzewać, że tak się właśnie stanie. Oczywiście nie jest to zmiana, bez której nie da się żyć, bo w przypadki Gmail przydałoby się zapewne trochę innych. Tych, które wpływają na funkcjonalność całej aplikacji. Nie zmienia to jednak tego, że odświeżenie logotypu jest już konieczne. W zestawieniu z innymi aplikacjami pochodzącymi od Google wyraźnie widać, że Gmail został trochę zapomniany.

Zobacz też: Cena GTA V na PS 5 może zwalić nas z nóg…

Nie wiadomo, kiedy Google zamierza wypuścić nowe logo dla swojej usługi. Grafika została przesłana do redakcji 9to5Google, więc można zakładać, że prace są już na ukończeniu. Jednak w przypadku Google nigdy nic nie wiadomo. Co sądzicie o kierunku wybranym przez firmę? Podoba się wam?

Źródło: 9to5Google

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.