Xiaomi Z-Fold to nowy patent producenta, który nie ustaje w tym, by swoje pomysły zabezpieczać w ten sposób. Tym razem firma postawiła na składanego smartfona, ale takiego, którego można złożyć trzykrotnie. Nie jest to pierwszy tego typu pomysł, więc należy go potraktować jako ciekawostkę. Jednak już same założenia wyglądają na takie, które mało kogo przekonałby do zakupu sprzętu. Co wiemy o samym patencie?

Xioami Z-Fold

Xiaomi Z-Fold
Fot. Let’s Go Digital

Dobrze wiemy, jak to jest z patentami. Często nimi pozostają i z samego pomysłu, nic nie wychodzi. W tym przypadku może być podobnie, bo naprawdę trudno wyobrazić sobie to, by Xiaomi Z-Fold w tej formie, co na wizualizacjach, cieszył się dużym zainteresowaniem. Nie dlatego, że to sprzęt, który nie ma potencjału, ale dlatego, że jest wyjątkowo… gruby. Urządzenie składałoby się bowiem na trzy razy i stąd też Z w nazwie. Ta oczywiście jest jeszcze robocza, więc nie wiadomo, czy Xiaomi przy niej zostanie. Kiedyś firma pracowała już nad podobnym rozwiązaniem, a w sieci pojawiły się nawet filmy je prezentujące. Jednak do tej pory sprzętu nie ma na rynku i nie jest pewne, czy kiedykolwiek się pojawi.

Tutaj możemy spojrzeć na szkice koncepcyjne, które pokazują, jak miałoby wyglądać urządzenie. Rozłożone miałoby naprawdę sporej wielkości ekran, który spokojnie mógłby zastąpić tablet. Złożony smartfon wyglądałby tak, jak każdy inny produkt, czyli na froncie mielibyśmy część wyświetlacza, a na pleckach czekałby zestaw aparatów. Wprawdzie tego ostatniego nie widać na projektach, ale dalej mówimy tutaj o czyjejś interpretacji. Jednak grubość tak złożonego smartfona odstrasza już na samej wizualizacji. Choć w tym przypadku niewiele to zmienia, bo prawdopodobnie sprzętu i tak nie zobaczymy na oczy.

Xiaomi Z-Fold
Fot. Let’s Go Digital

Zobacz też: Microsoft kupił Bethesdę – ogromna transakcja, która wiele zmieni.

Składane smartfony dalej są produktami, które dostępne są jedynie dla nielicznych. Xiaomi Z-Fold mógłby być naprawdę ciekawym urządzeniem, o ile firma chciałaby w nie zainwestować. Aż boimy się myśleć, ile sprzęt mógłby kosztować, jakby teraz pojawił się na sklepowych półkach.

Źródło: Let’s Go Digital / GizmoChina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.