ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Play zostanie przejęty przez francuską Grupę iliad

Play zostanie przejęty – francuski telekom złożył ofertę na 100 procent akcji firmy

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Newsy

Wygląda na to, że Play zostanie przejęty przez francuską Grupę iliad.  Taka informacja pojawiła się dziś w biurze prasowym fioletowego operatora. Francuski telekom złożył ofertę przejęcia 100% akcji spółki Play Communications SA, która jest właścicielem P4 Sp. z  o.o., czyli Play. Zawarto już nawet wiążące porozumienie oraz uzyskano wszystkie zgody udziałowców. Jedyne czego potrzeba do zakończenia transakcji, to zgoda Komisji Europejskiej.

Play zostanie przejęty przez Grupę iliad

Play zostanie przejęty przez francuską Grupę iliad
Fot. Play

Wygląda na to, że Play zostanie przejęty przez iliad, bo Komisja Europejska na taki ruch może pozwolić. Będzie to oznaczało kolejną zmianę na naszym rynku, bo przypomnijmy, że ostatnio doszło do zakupu Virgin Mobile przez Play właśnie. Co to oznacza dla polskich klientów? Tego jeszcze nie wiadomo, bo trudno wyobrazić sobie teraz, żeby Play przeszedł gruntowy rebranding, choć historia zna już takie przypadki. Grupa iliad ma we Włoszech oraz Francji ponad 26 milionów klientów, więc przejęcie Play sprawi, że stanie się prawdziwą potęgą.

Dzisiaj tj. 21 września 2020 roku Grupa iliad („iliad”) złożyła ofertę przejęcia 100% akcji spółki Play Communications SA („PCSA”, „Spółka”), właściciela 100% udziałów w P4 Sp. z o.o. („Play”). W ramach powyższej oferty iliad zawarł wiążące porozumienie z dwoma głównymi udziałowcami PCSA, zapewniające przejęcie pakietu kontrolnego PCSA wynoszącego 40,2% akcji. Złożona oferta zapewni iliad większościowy udział miejsc w Radzie Dyrektorów PCSA. Bazując na niezależnej opinii J.P. Morgan, Rada Dyrektorów PCSA zaakceptowała cenę zaoferowaną przez iliad oraz jednogłośnie zagłosowała za jej przyjęciem. Złożona oferta będzie wymagała teraz jedynie zgody Komisji Europejskiej.

Zobacz też: Jak sprawdzić IMEI w swoim telefonie?

Cóż, obecnie pozostaje jedynie czekać na dalszy rozwój sytuacji i informacje o tym, co stanie się z Play. Zapewne niedługo powinniśmy dowiedzieć się czegoś więcej. Można jednak podejrzewać, że czekają nas duże zmiany na rynku operatorów. Zobaczymy, czy będą one pozytywne.

Źródło: Play

Sprawdź najnowsze wpisy