Flash-Player-ICS
Decyzja Adobe o zaprzestaniu dalszego rozwijania wtyczki Flash dla urządzeń z systemem Android spotkała się z dość mieszanymi reakcjami ze strony użytkowników. Producent postanowił jednak wydać jeszcze jedną aktualizację Flasha, która będzie kompatybilna z Androidem 4.0.

Flash miał tyle samo przeciwników, co zwolenników. Zdaniem tych pierwszych, Flash był zbyt niedopracowaną technologią, bardzo zasobożerną, nie zapewniając zbyt dużego komfortu użytkowania. Nie da się jednak zaprzeczyć, że w przypadku wielu stron, Flash jest używany do wyświetlania wielu kluczowych elementów.

Przy okazji ogłoszenia przez Adobe, że dalszy rozwój Flasha zostanie zarzucony, powstało pytanie, czy Gingerbread będzie ostatnią wersją Androida, która jest kompatybilna z tą technologią. Producent oprogramowania podjął jednak decyzję, że wydana zostanie jeszcze jedna aktualizacja, która umożliwi wyświetlanie elementów flash również w przypadku Androida 4.0.

Aktualizacja Flasha trafiła już do Android Marketu – jest to wersja oznaczona numerem 11.1.112.60. Wydanie to poza wprowadzeniem kompatybilności z najnowszym Androidem, zawiera również zmiany mające charakter usprawnień, wpływających na poprawę stabilności i szybkości działania Flasha w systemie Google.

Firma Adobe dotrzymała obietnicy, dostarczając nową wersję Flasha przed końcem roku, dzięki czemu nie tylko użytkownicy Galaxy Nexusa, ale również innych modeli, które wkrótce otrzymają aktualizację do Androida 4.0, będą mieć możliwość wyświetlenia wielu elementów multimedialnych bezpośrednio w przeglądarce internetowej.

Niektórzy posiadacze Galaxy Nexusa po zainstalowaniu nowej wersji tej wtyczki informują o pewnych problemach, jakie występują w trakcie użytkowania – mowa jest m.in. o błędach wymuszających zamknięcie przeglądarki. Samo funkcjonowanie Flasha również pozostawia wiele do życzenia.

Jak od tej pory będzie wyglądała kwestia aktualizacji Adobe Flash Playera w systemie Android? Zgodnie z wcześniejszymi informacjami, nowe wersje będą pojawiać się wyłącznie w przypadku, gdy wykryte zostaną poważne błędy, mające bezpośredni wpływ na poziom bezpieczeństwa użytkownika.

źródło: Phandroid

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Cebula