Firma Epic Games ogłosiła, że musi porzucić Fortnite: Save The World na systemach Mac OS. Wszystko ze względu na trwający spór prawny z firmą Apple dotyczący próby ominięcia opłat App Store. Z tego to właśnie powodu Apple odwołało konta deweloperskie Fortnite. W związku z tym gra ta nie może być aktualizowania na żadnej platformie należącej do firmy z nagryzionym jabłkiem w logo. 

Koniec Fortnite na Mac OS

Koniec Fortnite na Mac OS

Zespół Fortnite twierdzi, że zbliżająca się aktualizacja v14.20 na wszystkich innych platformach spowoduje poważne błędy dla tych, którzy wciąż grają na wersji v13.40. Ponieważ wydanie aktualizacji na Mac OS nie jest już możliwe to Epic musi zakończyć wsparcie dla gry. Począwszy od 23 września 2020 roku, gra nie będzie już dostępna dla użytkowników komputerów Mac. Gracze otrzymają jednak zwrot pieniędzy wydanych na tytuł. Oto oficjalne stanowisko firmy w tej sprawie:

Zwracamy pieniądze wszystkim graczom, którzy zakupili dowolny pakiet startowy lub pakiet Save the World Founder’s (w tym aktualizacje) i grali w grę Save the World na MacOS w okresie od 17 września 2019 roku do 17 września 2020 roku. Dodatkowo wszystkie zakupione V-Bucki wydane na MacOS w tym okresie również zostaną zwrócone.

Zobacz też: Kampania OnePlus 8T 5G rozpoczęta – w roli głównej Rober Downey Jr

Gracze nie muszą prosić o zwrot pieniędzy. Firma Epic automatycznie zasili ich konta bankowe. Jednak warto podkreślić, że zwrot środków może potrwać do 2 października 2020 roku. Nie zostaną utracone żadne V-bucki ani przedmioty zakupione lub zarobione na kontach graczy. Jeśli użytkownicy będą chcieli kontynuować grę na komputerze, PlayStation 4 lub innej platformie, wszystkie ich rzeczy nadal będą tam dostępne. Warto także pamiętać, że sprawa dotyczy jedynie Fortnite: Save the World. Natomiast w Fortnite: Battle Royale na razie wciąż będzie można grać na Mac OS, ponieważ nie ma w nim żadnych aktualizacji, które mogłyby spowodować problemy. Należy jednak pamiętać, że ta wersja również nie może liczyć na aktualizacje i z czasem straci wsparcie.

Źródło: TechSpot

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.