Saga blokowania Chin w Stanach Zjednoczonych trwa. Obecnie na tapet jest wrzucony TikTok, który szuka amerykańskiego właściciela. Miał być Microsoft, może Twitter, ale ostatecznie wiele wskazuje na to, że Oracle (z Walmartem) jest najbliżej dojścia do porozumienia z ByteDance i… Donaldem Trumpem. Dzisiaj prezydent USA miał ostatecznie zablokować TikToka w rządzonym przez siebie kraju. Takie było zarządzenie, ale ostatecznie Donald Trump ogłosił, że… umowa ByteDance z Oracle (i Walmartem) wygląda obiecująco.

Donald Trump zgadza się na umowę Oracle, Walmart i BytDance w celu przejęcia TikToka

oracle tiktok usa donald trump

Donald Trump nie był zadowolony z faktu przetwarzania danych użytkowników TikToka przez chińską firmę. Dlatego musiał znaleźć się amerykański właściciel. Po wielu perturbacjach ostateczna umowa ma zostać zawarta pomiędzy ByteDance i Oracle z Wallmartem. Firma znana z systemów zarządzania bazami danych oraz platformy Java stanie się częściowym udziałowcem w TikToku, przejmując 12,5%. Z kolei amerykańska sieć supermarketów otrzyma 7,5%. Tak stworzona spółka ma się zwać TikTok Global z siedzibą w Teksasie. Trump podkreśla, że w ten sposób zostanie stworzonych 25 tysięcy miejsc pracy. Odpowiedzialność poszczególnych firm w USA już została podzielona – Oracle zajmie się infrastrukturą chmurową, a Walmart w głównej mierze będzie odpowiedzialny za finansowanie i prawdopodobnie integrację e-commerce.

Zobacz też: Poznajcie pierwsze miasto i pierwsze ograniczenia dla hulajnóg elektrycznych w Polsce.

Oczywiście to nie oznacza, że to koniec wspomnianej sagi. TikTok nadal może zostać usunięty z USA. Donald Trump przyjął taką ofertę. Teraz zgodę musi wydać chiński rząd. Dlatego wspomniany termin blokady został przesunięty z dzisiaj na przyszłą niedzielę, 27 września. Czy pojednanie TikToka może oznaczać początek końca wojny gospodarczej? Miejmy taką nadzieję.

Źródło: The Verge

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.