Ericsson poinformował, że wprowadza rozwiązanie Packet Core Firewall. Celem tego posunięcia jest wzmocnienie bezpieczeństwa sieci rdzeniowej 5G. Ericsson zapewnia też, że dzięki niemu uda się zaoszczędzić.

Packet Core Firewall od firmy Ericsson – czym w zasadzie jest?

ericsson packet core firewall

Packet Core Firewall to kompleksowe rozwiązanie oparte na przetwarzaniu danych w chmurze. Zaawansowane funkcje bezpieczeństwa są zintegrowane z Ericsson Packet Core Gateway. Ericsson twierdzi, że Packet Core Firewall zapewnia proaktywną ochronę, umożliwiającą zarządzanie zagrożeniami związanymi z aktywnością w sieci, cyberatakami, roamingiem. Packet Core Firewall ma też pozwolić na redukcję całkowitych kosztów użytkowania o ponad 50% w porównaniu z dedykowanymi rozwiązaniami bezpieczeństwa. Jest to możliwe dzięki pojedynczemu rozwiązaniu CNF (natywne funkcje sieciowe w chmurze) o uproszczonym sposobie zarządzania – wyjaśnia Ericsson.

Bezpieczeństwo sieci rdzeniowej jest kluczowym elementem już na etapie projektowania sieci, stąd działania firmy Ericsson w tym zakresie. Packet Core Firewall ma zapewnić bezpieczeństwo w zastosowaniach mobilnego łącza szerokopasmowego, a także IoT.

Czytaj także: Smartfon z Androidem wykrywaczami trzęsień ziemi – Google dzieli się wynikami

Budowanie bezpiecznej sieci 5G wymaga holistycznego spojrzenia, a nie skupiania się na pojedynczych elementach technicznych – twierdzi Folke Anger, Kierownik ds. rozwiązań Packet Core w Ericsson. Zaznacza on również, że omawiana zapora jest płynnie zintegrowana z Packet Core Gateway i pozwoli klientom znacznie zredukować koszty, gwarantując jednocześnie obecność usług 5G na urządzeniach brzegowych.

źródło: informacja prasowa

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.