ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
sony xperia play 2 prototyp aukcja

Xperia Play 2 istniała! Zobacz anulowany prototyp Sony Ericssona

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy

Pamiętacie jeszcze, że istniał Sony Ericsson? Na pewno. Jednak czy pamiętacie taki model jak Xperia Play? Jedna z pierwszych prób stworzenia smartfona dla graczy na Androidzie. Szybko porzucona, bo jakby nie patrzeć to były inne czasy. Niemniej Sony Ericsson myślał o stworzeniu Xperii Play 2. Co prawda skończyło się na prototypie i… to jest swego rodzaju nowość. Właśnie prototyp Xperii Play 2 został odnaleziony na aukcji sprzętu używanego.

Sony Ericsson Xperia Play 2 odnaleziona – prototyp na aukcji

Wyraźnie widać, że Xperia Play 2 była swego rodzaju połączeniem starego, oryginalnego wzornictwa Sony Ericssona oraz jego następcy. Naturalnie nie jesteśmy w stanie potwierdzić, czy to miał być ostateczny design, ale wygląda na bliższy końcowego produktu. Nie pojawiły się również informacje dotyczące specyfikacji technicznej. Sprzedawca wspomina jedynie o autorskich podzespołach, ale konkretów brak. Nie ma również mowy o możliwości uruchomienia sprzętu. Tym sposobem mamy do czynienia ze swego rodzaju sprzętem na wystawę. To naturalnie i tak jest wystarczające, aby znalazła się grupa odbiorców zainteresowanych zakupem. Należycie do nich?

Zobacz też: Wytrzymałość Surface Duo sprawdzona – jak wypada smartfon Microsoftu?

Czy dzisiaj warto byłoby stworzyć smartfona pod marką PlayStation z usługą grania strumieniowego? Temat wraca jak bumerang, ale Xperia Play 2 jakby miała wrócić, to już by wróciła. Sony swój dział mobilny wyraźnie przystawia do aparatów i filmów, aniżeli gier i właśnie w takim wariancie szuka swojej niszy. Smartfony dla graczy nadal nie stanowią ogromnego rynku, więc Japończycy nie będą ryzykować.

Źródło: Reddit

Sprawdź najnowsze wpisy