Xiaomi jako pierwszy producent na świecie pokazał smartfon z aparatem 108 MPx. Naturalnie mowa i Mi Note 10, którego główną matrycę wyprodukował Samsung. Siłą rzeczy Koreańczycy również wykorzystali swój produkt – w Galaxy S20 Ultra. W gruncie rzeczy tylko Xiaomi i Samsung stosują to rozwiązanie i… tym razem do gry ma dołączyć Redmi. Oczywiście to nadal Xiaomi, ale z racji, że ta marka pojawia się na tapet, to teoretycznie możemy spodziewać się odpowiednio niższej ceny. Tym sposobem aparat 108 MPx wkroczy do kategorii dostępnej dla szerszej grupy odbiorców.

Smartfon Redmi z aparatem 108 MPx – Xiaomi szykuje nową serię?

xiaomi redmi 108 mpx gauguin

Informacja, jakoby Xiaomi szykowało model Redmi z aparatem 108 MPx pojawiła się już w lipcu, ale od tego czasu nie wyciekły żadne dodatkowe informacje. Z racji, że były to dane ukryte w MIUI 12, to można było spodziewać się, iż to swego rodzaju zaszłość. Jednak dzisiaj dowiadujemy się dodatkowych szczegółów, związanych między innymi z zakresem częstotliwości, na jakich ma pracować… Gauguin. Właśnie pod taką nazwą kodową ukrywa się model, który ma zostać wyposażony w aparat 64 MPx. Z kolei Gauguin Pro to tytułowy model z matrycą 108 MPx. Jak sugeruje autor tego przecieku, Xiaomi i Redmi już przygotowują się do premiery urządzeń, więc niewykluczone, że na dniach będzie pojawiać się coraz więcej informacji.

Zobacz też: Pierwsze miasto w Polsce wprowadza ograniczenia dla hulajnóg elektrycznych.

Łącząc powyższą, nieoficjalną informację z wcześniejszymi doniesieniami, niewykluczone, że już znamy te modele. W końcu Xiaomi Mi 10T i Mi 10T Pro mają oferować dokładnie taką samą konfigurację. Bardzo możliwe, że na wybranych rynkach te propozycje będą oferowane pod banderą Redmi, więc czyżbyśmy już poznali tanią propozycję z aparatem 108 MPx? Teoretycznie jest taka szansa, ale już niekoniecznie tania, znając cenę Xiaomi Mi 10T Pro.

Źródło: GSM Arena, Weibo

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.