WhatsApp to najpopularniejszy komunikator internetowy na świecie. Można z niego korzystać zarówno na urządzeniach mobilnych, jak i na PC za pośrednictwem przeglądarki. Obecnie Facebook, który jest jego właścicielem, dąży do zwiększenia bezpieczeństwa poprzez dodanie kolejnej warstwy zabezpieczeń dzięki obsłudze skanowania biometrycznego także przy korzystaniu z niego za pomocą przeglądarek.

WhatsApp z rozpoznawaniem odcisków palców w przeglądarce

WhatsApp z rozpoznawaniem odcisków palców w przeglądarce

Zgodnie z raportem WABetaInfo, WhatsApp stworzył dedykowany zespół do pracy nad zwiększeniem bezpieczeństwa obsługi komunikatora w przeglądarce. Wersja na nią ma otrzymać aktualizację zabezpieczeń, dzięki której WhatsApp Web będzie w stanie obsługiwać logowanie odciskiem palca. Oczywiście niewiele komputerów jest wyposażonych w taki skaner. Dlatego też plan zakłada, że przed uruchomieniem komunikatora na komputerze należy uruchomić aplikację na smartfonie i to za jego pomocą dokonać logowania na komputerze. Nie brzmi to, jak droga na skróty, jednak na pewno zapewni sensowny poziom bezpieczeństwa.

Zobacz też: UOKiK sprawdzi praktyki nadawców TV – „napływają liczne skargi”

Przecieki na ten temat zawierały również zrzut ekranu z funkcji bezpieczeństwa w akcji, który możecie podziwiać powyżej. Obecnie WhatsApp Web wymaga jedynie zeskanowania kodu QR na ekranie komputera stacjonarnego/laptopa w celu zainicjowania połączenia. Dodatkowo smartfon musi mieć również stabilne połączenie internetowe. Jest to dość proste i w zasadzie nie ma żadnej bezpośredniej formy zabezpieczenia tego procesu. Niestety, nie wiadomo, czy WhatsApp zrezygnuje z obsługi kodów QR, ani kiedy możemy się spodziewać wprowadzenia tych zmian.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.