ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Sony Ericsson wydał wersję alpha Androida 4.0 dla smartfonów z linii Xperia!

Autor: Paweł Cebula Kategoria: Newsy

Sony-Ericsson-Android40-Alpha
Sony Ericsson, podobnie jak wielu innych producentów, raczej nie wykazywał się nadmierną szybkością w kwestii wydawania aktualizacji Androida dla swoich smartfonów. Wygląda jednak na to, że coś się zmienia – producent ten udostępnił publicznie wersję alpha ROM-u Android 4.0.

W ciągu ostatnich tygodni, Sony Ericsson wraz z Motorolą, starał się przedstawić swoim użytkownikom dużą liczbę informacji, która miała na celu uświadomienie im, dlaczego przygotowanie nowej wersji systemu Android dla dostępnych już telefonów zajmuje tak dużo czasu. Dzięki temu część osób wie, jak bardzo skomplikowany jest to proces.

Sony Ericsson idzie jednak o krok dalej i nie tylko opisuje, jak wiele etapów trzeba ukończyć, aby udostępnić użytkownikom aktualizację systemu. Producent zdecydował się na opublikowanie wersji alpha Androida 4.0 dla urządzeń z linii Xperia – Arc S, Neo V i Ray, które są przewidziane w procesie aktualizacji systemu.

Z racji tego, że jest to dość wczesna wersja tego ROM-u, Sony Ericsson wyraźnie zaznacza, że powinni z niego korzystać tylko i wyłącznie zaawansowani użytkownicy, którzy będą w stanie poradzić sobie z ewentualnymi problemami. Paczka przygotowana przez SE oferuje wiele nowych funkcji, które pojawiły się w następcy Gingerbreada.

Osoby, które liczą na to, że będą mogły korzystać z nowego Androida na co dzień mogą czuć się nieco rozczarowane. Przedstawiciele japońsko-szwedzkiej spółki informują, że zabrakło aplikacji takich jak Gmail, Google Maps, YouTube. Modem jest wyłączony, a karta SIM nie jest rozpoznawana.

Brak możliwości wykonywania połączeń to nie koniec. Pozostałe funkcje, takie jak Bluetooth, WiFi, ANT+, radio FM również nie działają. Mamy więc do czynienia z pewnego rodzaju wersją demonstracyjną Androida 4.0. Sony Ericsson w ten sposób daje jednak dość wyraźnie do zrozumienia, że cały czas pracuje nad przygotowaniem odpowiedniej aktualizacji, która trafi na telefony użytkowników tak szybko, jak to będzie tylko możliwe.

Wszystkie informacje dotyczące tego ROM-u wraz z niezbędnymi plikami do pobrania, są dostępne na stronie Sony Ericssona dla deweloperów.

źródło: Sony Ericsson

Sprawdź najnowsze wpisy