ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Wyciekło testowe wydanie Androida 4.0 dla Samsunga Galaxy S II

Autor: Paweł Cebula Kategoria: Newsy

GalaxySII-ICS
Samsung Galaxy S II niezmiennie od wielu miesięcy jest jednym z najbardziej pożądanych smartfonów z systemem Android. Duża liczba nabywców tego urządzenia oznacza, że presja na producenta w kwestii wydania aktualizacji do Androida 4.0 również jest ogromna. Tymczasem wyciekło testowe wydanie ROM-u ICS dla Galaxy SII.

Galaxy S II z działający pod kontrolą Gingerbreada, zdaniem wielu osób był jednym z najlepszych smartfonów z systemem Android. Najwięcej pozytywnych opinii dotyczyło przede wszystkim bardzo gładko działającego systemu. Czynnik ten w przypadku high-endowego Samsunga mógł być uznawany za wzorcowy dla pozostałych producentów.

W oczekiwaniu na oficjalną aktualizację Androida 4.0 doszło do wycieku testowego wydania tego ROM-u. Dość oczywiste jest więc to, że oprogramowanie szybko zostało zainstalowane, w celu sprawdzenia, jak wygląda postęp prac nad aktualizacją w przypadku Samsunga. Okazało się, że jest całkiem nieźle.

Przede wszystkim działają wszystkie podstawowe funkcje smartfona, a więc dzwonienie, wysyłanie SMS-ów, czy transmisja danych umożliwiająca korzystanie z Internetu. Z dość oczywistych powodów zdarzało się, że poszczególne aplikacje odmawiały współpracy lub dochodziło do nagłych restartów urządzenia.

Na powyższym nagraniu prezentującym działanie Androida 4.0 na Galaxy S II dowiadujemy się kilku rzeczy. Okazuje się, że system działa całkiem sprawnie – z czasem najprawdopodobniej system zostanie jeszcze zoptymalizowany, co w efekcie powinno przyczynić się do zwiększenia szybkości działania telefonu z tą wersją Androida.

Samsung dość tradycyjnie zdecydował się również na zastosowanie nakładki na interfejs TouchWiz. Opinie na ten temat są dość mocno podzielone. Zdaniem wielu osób TouchWiz w dużym stopniu rujnuje to, nad czym pracowali programiści rozwijający Androida.

Standardowy interfejs Ice Cream Sandwich prezentuje się bardzo atrakcyjnie – jest lekki i nowoczesny, czego brakowało we wcześniejszych wydaniach Androida. Zastosowanie TouchWiza sprawia wrażenie, że mamy do czynienia z kolejnym wydaniem Androida Gingerbread. Nakładka graficzna Samsunga dość dokładnie pokrywa większość elementów interfejsu.

źródło: Sammobile

Sprawdź najnowsze wpisy