LG-Prada-3-android
Na temat nowego urządzenia zaprojektowanego przy współpracy LG i domu mody Prada mówi się już od jakiegoś czasu. Część osób jest poważnie zainteresowana tym urządzeniem – przede wszystkim ze względu na wygląd. Tymczasem wyciekły pierwsze informacje dotyczące tego urządzenia.

Założenia dotyczące LG Prady są dość oczywiste – smartfon ten ma być przede wszystkim stylowy, wyróżniając się na tle konkurencji nie tylko wyglądem, ale i jakością użytych materiałów. LG jednak nie należy do grona producentów, którzy mogą poszczycić się najlepszą jakością wykonania. Możliwe, że Prada 3.0 pod tym względem będzie znacznie lepsza.

Od jakiegoś czasu pojawiają się grafiki, w lepszej lub gorszej jakości, które mają na celu zaprezentowanie, jak będzie wyglądała nowa Prada z Androidem. Ostatnie wycieki dostarczają nam grafiki, które pozwalają na znacznie dokładniejsze przyjrzenie się temu urządzeniu. Pierwsze wrażenia są całkiem niezłe.

Jak będzie wyglądała specyfikacja techniczna Prady 3.0? Nieoficjalnie mówi się o tym, że koreański producent postawił na zastosowanie ekranu TFT-LCD o przekątnej 4,3 cala i rozdzielczości 800 x 480 pikseli. Ekran będzie pokryty ochronną warstwą Gorilla Glas. Pod tym względem ciężko mówić o oszałamiających parametrach.

Jak wygląda kwestia procesora? W tym przypadku zastosowano dwurdzeniowy procesor OMAP4430, który jest taktowany z częstotliwością 1 GHz. Ponadto producent zastosował 8 GB wbudowanej pamięci z możliwością rozszerzenia jej za pomocą kart microSD, Bluetooth 3.0, WiFi, obsługę NFC i HSPA+.

Osoby, które liczą na zastosowanie Androida 4.0 mogą czuć się rozczarowane – najnowsza Prada korzystać będzie z Androida 2.3.7. Z racji tego, że jest to dość nietypowe urządzenie, dość oczywiste było to, że wprowadzone zostaną dodatkowe modyfikacje interfejsu – w tym przypadku zastosowano specjalną monochromatyczną nakładę Prada UI.

Nie wiadomo, jak wygląda waga tego urządzenia – wiemy natomiast, że będzie on miał następujące wymiary: 127 x 69 x 8.5 milimetra. Kiedy LG Prada 3.0 trafi do sprzedaży? Najprawdopodobniej stanie się to już w styczniu 2012 roku.

źródło: The Verge

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Cebula