Cena Xiaomi Mi Band 4C została ujawniona w momencie premiery urządzenia, która to miała miejsce jeszcze w lipcu tego roku. Do tej pory nie było wiadomo, czy urządzenie pojawi się w Polsce, ale teraz można je już zamawiać na stronie Xiaomi. Co więcej, jego cena jest na tyle niska, że z pewnością znajdzie się na opaskę sportową wielu chętnych.

Cena Xiaomi Mi Band 4C

Cena Xiaomi Mi Band 4C
Xiaomi Mi Band 4C

Można się było spodziewać, że Xiaomi Mi Band 4C trafi do naszego kraju, zanim pojawi się w nim Mi Band 5. Tak się jednak nie stało, ale nie ma co tego roztrząsać. Teraz sprzęt jest już dostępny w sklepach internetowych producenta (Mi-home.pl, Mi-Store.pl i mimarkt.pl), ale będzie go można kupić także w jego stacjonarnych salonach. Cena Xiaomi Mi Band 4C została ustalona na 99 złotych, czyli nie przekroczono „magicznej” granicy 100 złotych. W dniu premiery na indyjskim rynku smart opaska była tam wyceniana na około 91 złotych. Xiaomi nie ma więc tutaj dużej „przebitki”. Co dostajemy w takiej cenie?

Pierwsze co rzuca się w oczy, to dość „kwadratowy” wygląd urządzenia, który nie każdemu może się spodobać. Szczególnie jeżeli woli się to, co ma do zaoferowania najnowsza wersja opaski. Jeżeli chodzi o wyświetlacz, to mamy tutaj ekran LCD o przekątnej 1,08 cala (rozdzielczość 120×120 pikseli). Akumulator ma pojemność 130 mAh, co ma dawać czas pracy na jednym ładowaniu nawet do 2 tygodni. Do tego dochodzą funkcje, które znamy z tego typu urządzeń, czyli np. monitorowanie tętna lub sterowanie muzyką. Opaska jest także wodoodporna (5 ATM), więc nie ma obawy przed jej zniszczeniem, jeżeli udamy się na basen.

Zobacz też: iPad Air 4 kontra iPad Pro – co je różni?

Choć na grafikach promocyjnych pojawiło się kilka wariantów kolorystycznych, na stronie można kupić jedynie czarną wersję. Nie jest jeszcze jasne, czy pojawią się jakiekolwiek inne. Cena Xiaomi Mi Band 4C jest zachęcająca. Choć Mi Band 5 kosztuje teraz 179 złotych, więc może warto zdecydować się trochę dołożyć i kupić mocniejszą wersję.

Źródło: Xiaomi

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.