unnamedNie każdy nowy użytkownik smartfona z Androidem wie, że ten system lubi internet i bez niego prawie żyć nie może. Ten brak wiedzy a raczej kompetencji ze strony sprzedawców w salonach często skutkuje zdziwieniem przy okazji otwierania maila z pierwszą fakturą. Analogicznie sytuacja wygląda z aplikacją Facebooka, która istnieje w pamięci większości smartfonów z Androidem i jest niezwykle popularna, o czym dziś informowaliśmy w artykule

Niestety nie każdy jej użytkownik zdaje sobie sprawę, że ta popularna aplikacja obsługująca najpopularniejszy serwis społecznościowy na świecie śledzi nas na każdym kroku. Ciekawą alternatywą dla osób, które chciałyby zachować anonimowość podczas korzystania ze smartfona jest aplikacja Tinfoil.

Tinfoil to, niezależna zewnętrzna aplikacja pozwalająca na pełne, komfortowe, mobilne korzystanie z Facebooka bez pozostawiania śladów w postaci geolokalizacji czy najczęściej odwiedzanych przez nas witryn w sieci.

Dodatkowo jak informuje producent dzięki Tinfoilowi powinniśmy odczuć wyraźne wydłużenie pracy baterii w naszym urządzeniu. Dzieje się tak, ponieważ Tinfoil w przeciwieństwie do natywnej aplikacji Facebooka nie łączy się samoistnie z siecią i nie działa cały czas w tle.  

Aplikacja jest darmowa i dostępna z poziomu Android Market. Gorąco zachęcam do jej instalowania. Co prawda ostatnia natywna aplikacja Facebooka przeszła udany lifting, ale to tylko wygląd. Tinfoil graficznie nie jest gorszy a w moim subiektywnym odczuciu chyba odrobinę szybszy i stabilniejszy. Ja go używam już od jakiegoś czasu i jestem w pełni zadowolony. Świadomość, że przynajmniej mobilna aplikacja Facebooka nie zbiera o mnie danych cały czas pozwala spać spokojniej.  

Tinfoil dostępny jest w Android Market pod tym linkiem


Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Robert Stolarczyk