samsung-logo


Samsung Electronics Co. ogłosił właśnie, że wraz z końcem listopada ponad 300 milinów wyprodukowanych przez niego telefonów znalazło nabywców. W porównaniu do roku ubiegłego liczba ta wzrosła o ponad 20 tysięcy.

Wynik ten robi tym większe wrażenie, jeżeli zdamy sobie sprawę z faktu, iż co sekundę koreański gigant sprzedaje średnio 9 telefonów (miesięcznie – 25 milionów). Daleko w tyle pozostawiając takie firmy jak HTC, czy LG.


Najlepszy w historii Samsunga rok to przede wszystkim zasługa flagowych, wyposażonych w Androida modeli serii S: Galaxy S (20 milinów)* i Galaxy S II (10 milionów)*. Ten drugi jest zresztą najlepiej sprzedającym się smartfonem koreańskiego giganta. Wymieniony wyżej wynik uzyskał w czasie 5 miesięcy od dnia premiery, co walnie przyczyniło się do zdobycia przez niego tytułu „Telefon roku” podczas gali T3 Gadget Award 2011

samsung_galaxy_sii


Przy założeniu, że sprzedaż smartfonów będzie stale rosła, a ich pozycja na rynku nie będzie słabnąć, to w ciągu kilku najbliższych lat możemy stać się świadkami utraty przez Nokię szczytnego miana: największego producenta telefonów komórkowych na świecie, na rzecz firmy z Korei (27% rynku światowego w chwili obecnej).


Czytając ogłoszenie Samsunga, nie da się jednak uciec od wrażenia, iż jednym z jego głównych celów była próba zaniepokojenia Apple. Amerykańska firma z siedzibą w Cupertino w Kalifornii usilnie starała się bowiem (o czym zresztą każdy z Nas wielokrotnie w tym roku słyszał), aby będący tematem tego newsa wynik był jak najsłabszy. Samo słowo „próba” zostało użyte zaś celowo, gdyż najnowszy iPhone 4S uzyskał w czasie już 3 pierwszych dni pobytu na rynku, wynik równy 4 milionom sprzedanych egzemplarzy.


Czy zatem Waszym zdaniem rosnąca sprzedaż urządzeń Samsunga i zwiększający się tym samym jego udział w runku globalnym jest korzystny? Czy dziś Wasz wybór padłby rzeczywiście na smartfon ze stajni koreańskiego producenta?


* – dane z października 2011r.


źródło: androidcentral.com, allegro.pl

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mariusz Maciejewski