ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Android Market z bardziej rozbudowanym sortowaniem opinii

Autor: Paweł Cebula Kategoria: Newsy

Android-Market-robot
Android Market, w wersji dostępnej za pośrednictwem przeglądarki internetowej, jest wygodnym rozwiązaniem, szczególnie, gdy zależy nam na szybkości działania. Niestety użytkownicy dość często narzekali np. na brak możliwości sortowania komentarzy z uwzględnieniem różnych kryteriów.

Koncern Google w ciągu ostatnich kilku tygodni wprowadził pewne zmiany w kwestii możliwości Android Marketu dostępnego przez przeglądarkę. Zmiany dotyczyły opinii publikowanych przez użytkowników pod aplikacjami, dzięki czemu czytelnik ma możliwość zweryfikowania zasadności komentarzy, z uwzględnieniem wersji programu, jak i modelu urządzenia.

Tym razem, modyfikacje wprowadzone w ramach webowej wersji Android Marketu pozwalają na sortowanie opinii z uwzględnieniem wspomnianych kryteriów. Sortowanie informacji z uwzględnieniem modelu urządzenia odbywa się na podstawie tego, jaki smartfon lub tablet jest połączony z Marketem. Użytkownik może wyświetlać wszystkie komentarze lub tylko te, które dotyczą jego urządzenia.

Android-Market-sortowanie

W przypadku sortowania opinii możliwe jest również wybranie kryterium wersji – w tym przypadku użytkownik może zdecydować o wyświetleniu komentarzy dotyczących wszystkich wersji, albo „ostatniej”, która jest aktualnie dostępna w ramach Android Marketu. W ten sposób możliwe jest zweryfikowanie, czy np. ostatnia aktualizacja usunęła problemy, z jakimi spotkaliśmy się podczas użytkowania.

Część osób z pewnością chciałaby, aby dostępna była również możliwość sortowania z uwzględnieniem wersji systemu Android. Jak wiadomo, w przypadku problemów z jakąś aplikacją znaczenie ma wiele różnych aspektów, pośród których wersja Androida ma bardzo duże znaczenie. Na tę chwilę wyszukiwarkowy gigant nie zdecydował się na zastosowanie tego rozwiązania i najprawdopodobniej ma ku temu konkretne powody.

Dodanie kolejnych kryteriów sortowania w Android Markecie jest z pewnością miłą niespodzianką. Cieszy również to, że Google zaczyna dostrzegać drobne elementy, które mają znaczący wpływ na poprawę komfortu korzystania z tej usługi – wiele osób przed wydaniem kilku, czy nawet kilkunastu złotych, chce się upewnić, czy wydatek będzie miał jakikolwiek sens.

źródło: AndroidPolice

Sprawdź najnowsze wpisy