W dzisiejszych czasach niemal każdy w mniejszym lub większym stopniu korzysta z chmury. Jedną z najpopularniejszych jest Dysk Google, który pozwala przechowywać do 15 GB plików zupełnie za darmo. Wygląda na to, że produkt Google w końcu dorósł, bo nareszcie zacznie sam wynosić śmieci. Wcześniej musiał to robić użytkownik, co bywało męczące.

Dysk Google będzie się pozbywać śmieci – wiele osób na to czekało

Dysk Google

Dotychczas po usunięciu plików z Dysku Google trafiały one do kosza. Jak nietrudno się domyślić, takie działanie nie zwalniało miejsca z dysku, bo przecież niechciane pozycje były tylko przenoszone do innego folderu. Aby na dobre pozbyć się konkretnych plików, trzeba było jeszcze opróżnić kosz. Na szczęście od 13 października nie będzie już trzeba robić tego ręcznie, bo wówczas Dysk Google zacznie automatycznie usuwać pliki z kosza po upływie 30 dni od momentu, w którym zostały do niego przeniesione.

Zobacz także: Nowa funkcja w Spotify, czyli „Moje zawsze ulubione” – pokaż innym, czego słuchasz

Pliki, które znajdują się w koszach użytkowników na dzień dzisiejszy, zostaną automatycznie skasowane po upływie 30 dni, licząc od 13 października. Mówiąc prościej – przepadną na dobre już 12 listopada. Jednocześnie gigant z Mountain View zaznacza, że udostępnienie nowej funkcji każdemu użytkownikowi Dysku Google może potrwać do 15 dni. Wszystkie osoby korzystające z opisywanej chmury zostaną powiadomione o zbliżających się zmianach w dniu 29 września. Odpowiednia informacja wyświetli się w aplikacjach i na stronie internetowej.

Źródło: AndroidPolice

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.