YouTube coraz lepiej sobie radzi jako platforma do oglądania streamów. Jednak śledzenie nadchodzących wydarzeń bywa dość męczące, nawet jeśli mówimy o kanałach, które subskrybujemy. Często trzeba przewijać stronę główną lub subskrypcje, aby zobaczyć, kto aktualnie nadaje transmisję, a kto ją planuje. Nie jest to zbyt intuicyjne rozwiązanie. Na szczęście YouTube nieustannie wypróbowuje nowe funkcje mające poprawić wygodę korzystania z serwisu.

YouTube Na żywo

YouTube Na żywo

Najnowsze testy serwisu obejmują nową sekcję w zakładce subskrypcji. Ta ma ułatwić wyszukiwanie nadawanych żywo treści i premier. Można je zobaczyć w zakładce subskrypcji o nazwie Na żywo. Warto dodać, że jest on dostępny jedynie dla użytkowników biorących udział w teście. Akurat mam to szczęście, że zaliczam się do tego grona, dzięki czemu mogłem Wam powyżej zaprezentować, jak taki ekran wygląda. Co ważniejsze, nowa opcja pozwala ustawić przypomnienia o tych wydarzeniach. Dzięki temu nie jesteśmy zmuszeni do pamiętania o wydarzeniu lub ostawiania sobie przypomnień poza aplikacją YouTube.

Zobacz też: Wygląd One UI 3.0 – co nowego przynosi nakładka od Samsunga

Wraz z rozpoczęciem testów nowej funkcji YouTube wydał następujący komunikat:

Chcemy ułatwić Ci wyszukiwanie nadchodzących treści (zaplanowane transmisje na żywo i premiery) z kanałów, które subskrybujesz. Dlatego testujemy nową sekcję w subskrybowanym kanale o nazwie Na żywo. Pokazuje ona te treści oddzielnie od najnowszych filmów, które zazwyczaj widzisz w subskrybowanych kanałach. Nadchodzące transmisje na żywo i premiery z subskrybowanych kanałów będą posortowane w odwrotnej kolejności chronologicznej, co oznacza, że te, które odbędą się najwcześniej, zostaną umieszczone na pierwszym miejscu, a te zaplanowane na później, zostaną umieszczone po nich. Możesz ustawić przypomnienia dla nadchodzących strumieni i premier, klikając na dzwonek, aby być powiadamianym o tym, że dany strumień lub premiera będzie nadawany na żywo. Eksperymenty te rozpoczynamy z małą grupą osób. Dzięki nim będziemy zbierać informacje zwrotne.

Czy ktoś z Was również załapał się do testów nowej funkcji?

Źródło: YouTube

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.