Trudno powiedzieć, czy Epic osiągnęło rezultat, jakiego oczekiwało, jeśli chodzi o wojnę z Apple. Firma już na początku tej drogi była gotowa na sądową batalię i zniknięcie gry ze sklepu. Pozostaje jednak jeszcze kwestia tego, czy jej przebieg jest zgodny z planami wydawcy. Na całym tym zamieszaniu najwięcej oczywiście tracą fani Fortnite, którzy grali do tej pory na swoich iPhone i iPadach. Kiedy mogą się oni spodziewać powrotu swojej gry do sklepów? Nie prędko.

Kiedy Fortnite wróci na iPhone?

Kiedy Fortnite wróci na iPhone?

Oczywiście, teoretycznie osoby, które mają zainstalowaną grę, nie powinny mieć powodów do zmartwień. Fakty są jednak takie, że zostały one odcięte od specjalnych wydarzeń w grze, aktualizacji i nowych sezonów rozgrywek. W przypadku gry, która opiera się na rywalizacji przez sieć, jest to istny cios. Możliwe, że część z tych osób porzuci dalszą grę w ten tytuł. Inne mogą natomiast zdecydować się na kontynuowanie jej za pomocą innej platformy. Kiedy jednak Fortnite wróci na iPhone? Tego nie wiadomo, nie nastąpi to jednak szybciej, niż za rok. Tak przynajmniej wynika z obecnej decyzji Apple, która jednak może z czasem ulec zmianie.

Zobacz też: Ponad 20 nowości od dziś na Netflixie – „Mad Max: Na drodze gniewu” i inne hity!

Jeden z pracowników Epic podzielił się następująca informacją:

Apple twierdzi, że minie co najmniej rok, zanim Epic będzie mogło ponownie ubiegać się o konto deweloperskie. 

Warto przy tym jednak podkreślić, że chodzi to o samo ubieganie się o takie konto. Nie ma gwarancji, że Epic zostanie dopuszczony z powrotem do App Store. Wszystko będzie zależało od dalszych relacji pomiędzy tymi firmami. Ciekawe, czy do tego czasu gracze na iPhone zapomną o Fortnite? W końcu rok w ich przypadku oznacza dość pokaźny procent ich dotychczasowego życia. Do tej pory mogą być już pochłonięci przez inną grę. Zastanawiam się, czy Epic rozpoczynając całą tę burzę, spodziewał się jakiegoś innego wyniku?

Źródło: Phonearena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.