Do Tatrzańskiego Parku Narodowego można pojechać autem elektrycznym. Nie trzeba przy tym absolutnie być właścicielem takiego pojazdu. Na terenie Zakopanego powstała bowiem specjalna wypożyczalnia. Wiemy już, jakie samochody oferuje i ile trzeba zapłacić za wypożyczenie.

Ile kosztuje wycieczka autem elektrycznym do Tatrzańskiego Parku Narodowego?

Wypożyczalnia aut elektrycznych na terenie Zakopanego to wspólna inicjatywa Tatrzańskiego Parku Narodowego oraz firmy Innogy. Usługa w ramach testów będzie działać przynajmniej do końca października – co będzie później, dowiemy się dopiero w przyszłości. Turyści mogą dojechać bezemisyjnymi samochodami m.in. do Morskiego Oka oraz do kolejki na Kasprowy Wierch.

Po co takie rozwiązanie w tej okolicy? Turyści, którzy przyjechali do Zakopanego np. pociągiem, będą mieli możliwość wygodnego dotarcia w atrakcyjne rejony turystyczne. Jednocześnie samochody elektryczne pozwalają nie zanieczyszczać środowiska w miejscu, gdzie ochrona przyrody jest szczególnie istotna. Samochody, które można wypożyczać to BMW i3. Ile natomiast kosztuje wycieczka? To zależy nie od pokonanego dystansu, a od czasu, na jaki wypożyczymy auto. Cennik przedstawia się następująco:

  • 8 minut  –  9,99 zł
  • 30 minut – 29,99 zł
  • 75 minut – 59,99 zł
  • 300 minut – 99,99 zł
  • Każda minuta przekroczonego czasu – 1,29 zł

Czytaj także: Ekspert punktuje plany produkcji samochodów Izera – „założenia są nierealne”

Obecnie można wypożyczyć jeden z 10 samochodów. Wypożyczyć oraz zwrócić auto należy w jednej z trzech stref, które znajdują się one w następujących lokalizacjach:

  • Centrum Zakopanego – ul. Chałubińskiego 42 (parking przy Centrum Edukacji Przyrodniczej TPN)
  • Kuźnice – nieopodal kolejki na Kasprowy Wierch (parking przy siedzibie TPN)
  • Palenica Białczańska (parking TPN)

źródło: informacja prasowa

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.