ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
najbardziej internetowy operator w Polsce

Oto najbardziej internetowy operator w Polsce – jego klienci transferują najwięcej danych

Autor: Mateusz Nowak Kategoria: Newsy

Który operator komórkowy w Polsce jest najbardziej internetowy? Na to pytanie odpowiada raport firmy Tefficient AB. Dane w nim przedstawione pokazują, ile danych przetransferowali klienci poszczególnych operatorów.

Najbardziej internetowy operator w Polsce to Plus

źródło: raport „Industry analysis #3 2020 Mobile data – first half 2020”.

Klienci Plusa i Cyfrowego Polsatu w całym 2019 roku przetransferowali najwięcej, bo aż 1,1 eksabajta, danych w Polsce. Przypomnijmy – eksabajt oznacza trylion bajtów. W całej Europie Grupa Cyfrowy Polsat zajęła pod względem przetransferowanych danych 5. miejsce. Warto wspomnieć także o sieci Play – klienci fioletowego operatora również przekroczyli magiczną granicę 1 eksbajta. Dało to Play 8. miejsce w europejskim rankingu.

W pierwszej połowie 2020 roku klienci Plusa i Cyfrowego Polsatu przetransferowali ok. 727 PB (petabajtów, 1 PB = bilion bajtów) danych w porównaniu do ok. 530 PB przesłanych w analogicznym okresie 2019 roku. Dało to wzrost na poziomie 37%. W efekcie z analizy wyników w I połowie tego roku wynika, że spośród polskich operatorów ponownie Plus osiągnął największą ilość przetransferowanych danych. Całe zestawienie operatorów z raportu możecie zobaczyć na załączonej grafice.

Czytaj także: Internet mobilny w sierpniu według RFBENCHMARK – nie ma lidera!

Plus przypomniał również, że według raportów Urzędu Komunikacji Elektronicznej notuje dodatni bilans przenoszenia numerów. Rzeczywiście, ja informowaliśmy w lipcu, to do Plusa uciekło najwięcej klientów.

źródło: informacja prasowa

Sprawdź najnowsze wpisy