Wygląd One UI 3.0 przyniesie trochę zmian względem wersji One UI 2.5, ale nie będzie tutaj ogromnych rewolucji. Beta testy nowej wersji nakładki Samsunga już wystartowały, więc pojawiły się też pierwsze zrzuty ekranowe, które pokazują, czego można się spodziewać. Pojawiła się także lista zmian, których należy oczekiwać.

Wygląd One UI 3.0 – Samsung idzie w przeźroczystość

Wygląd One UI 3 0

Pisaliśmy już dla was o tym, że beta testy One UI 3.0 wystartowały w Korei Południowej. We wpisie umieściliśmy też listę urządzeń, które mają w pierwszej kolejności dostać One UI 3.0, a teraz przyszła pora na to, co nowego przyniesie sama nakładka. Patrząc na pierwsze zrzuty ekranowe, które udostępnili już testerzy, wygląd One UI 3.0 będzie znacznie bardziej… przeźroczysty. Niektóre z paneli, które do tej pory miały jednolity kolor, doczeka się częściowej przeźroczystości, co oczywiście wpłynie na cały wygląd systemu. Tuta zmian doczeka się m.in. panel sterowania głośnością urządzenia.

Wygląd One UI 3.0

Dodawanie widżetów do aplikacji będzie prostsze, bo wystarczy przytrzymać dłużej palcem na konkretnym programie. Będzie można także wyłączyć ekran, dwa razy pukając w pustą przestrzeń na nim. Pojawi się także więcej możliwości, jeżeli chodzi o personalizację ekranu Always On Display czy po prostu zablokowanego ekranu. Ogólnie można odnieść wrażenie, że pojawi się znacznie więcej możliwości dopasowywania oraz zmienia tego, jak ma wyglądać nakładka. Personalizacja staje się kluczowa, a wygląd One UI 3.0 będzie można zrobić „pod siebie” w wielu kwestiach.

Wygląd One UI 3.0

Zobacz też: Samsung przecenia swoje telefony – dużo dobrego dla klientów.

Pojawi się możliwość personalizowania ekranów połączenia poprzez dodawanie zdjęć czy wideo. Będzie można łatwiej i szybciej usuwać zduplikowane kontakty. Sama klawiatura także ma działać lepiej i pojawi się opcja wklejania zrzutów ekranowych. Do tego dojdzie jeszcze trochę poprawek odnośnie samego działania systemu, bezprzewodowy DeX czy ulepszenia w aparacie.

Wygląd One UI 3.0

Źródło: SamMobile / XDA-Developers

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.