Usługa Microsoft xCloud zostanie oficjalnie uruchomiona już dzisiaj. W jej skład wejdzie ponad 150 gier. Zajmijmy się jednak jedną z nich. Jest nią bowiem Minecraft Dungeons. Sam Microsoft właśnie ogłosił, że twórcy Mojang Studios i Double Eleven dostosują ją do gry w drodze, optymalizując tytuł pod kątem sterowania dotykowego. Oznacza to, że można grać w tę grę na telefonie lub tablecie z systemem Android bez konieczności podłączania zewnętrznego kontrolera.

Minecraft Dungeons dostosowany do smartfonów

Prawie wszystkie gry Xbox, które są częścią xCloud, zostały opracowane z myślą o kontrolerze Xbox. To oznacza, że Microsoft wyobraża sobie, że większość ludzi będzie w nie grać, poprzez podłączenia pada do smartfona. Jednak w tym przypadku gigant postanowił zrobić wyjątek. Tytuł więc będzie miał nie tylko dotykowe elementy sterujące, ale także przeprojektowany interfejs, który lepiej nadaje się do małego ekranu. To powinno ułatwić nawigację w menu lub plecaku. Większe mają być także napisy. Cała rozgrywka według Microsoftu również została dostosowana do małych urządzeń. 

Zobacz też: „Polityka rozwoju sztucznej inteligencji w Polsce” – ważny dokument przyjęty

Czy to oznacza, że dostaniemy wersję na smartfony? Niestety nie. Gra będzie na nie jedynie strumieniowana. Nie ma jednak większych szans na to, że trafi ona do Sklepu Play jako natywna aplikacja. A szkoda, taka gra byłaby czymś, czego mobilni gracze naprawdę potrzebują. Oczywiście, w Sklepie Play można znaleźć naprawdę sporo fajnych gier, jednak mówimy tu o dziesiątkach, a nie setkach pozycji. Dlatego też każda gra wysokiej klasy byłaby tu na wagę złota. Można jednak mieć nadzieję, że przynajmniej strumieniowanie będzie działało jak należy.

Źródło: Engadget

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.