Polski rynek jest jednym z najważniejszych dla Huaweia, jeśli chodzi o Europę. Właśnie dlatego producent ten w przeszłości oferował specjalne ceny swoich smartfonów, które były dostosowane właśnie na polską kieszeń. Oczywiście w ostatnim roku wszystko się zepsuło. Liczne i niepoparte dowodami oskarżenia wobec Huaweia mocno nadszarpały wizerunek firmy. Najmocniej jednak zaszkodził jej brak usług Google. I chociaż to właśnie Polska jest krajem, w którym Huawei wystartował ze swoimi usługami na rynki zachodnie, to producent ten przy ciągłym dokładaniu sankcji ze strony USA nie był w stanie w krótkim czasie nadrobić całych lat różnicy względem GMS.

Huawei prosi Polaków o sprawiedliwe traktowanie

Huawei prosi Polaków o sprawiedliwe traktowanie

Radosław Kędzia, Wiceprezes Huawei w regionie Europy Środkowo-Wschodniej i krajach nordyckich przygotował list otwarty dla wszystkich Polaków. Podkreśla w nim jak wiele nas łączy z tym producentem, nawet jeśli nie korzystamy z jego smartfonów.

Zobacz też: Bon o wartości 100 zł na zakup PlayStation 5 lub Xbox Series X za darmo dla wszystkich chętnych

Oto jego treść:

Utrzymywanie kontaktu z przyjaciółmi, bliskimi czy współpracownikami stanowi podstawę naszego życia. Właśnie dlatego ułatwiamy Wam pozostawanie w kontakcie. Od ponad 16 lat swojej obecności w Polsce Huawei wspiera tutejszych operatorów telekomunikacyjnych, przedsiębiorców i 38 milionów Polaków, sprawiając, że komunikacja staje się dostępna dla wszystkich.

W Polsce ulokowaliśmy swoją siedzibę regionalną na 28 krajów, w Warszawie działa także nasze centrum badawczo-rozwojowe, gdzie doskonale wykształceni polscy inżynierowie pracują nad technologiami, które następnie wykorzystywane są na całym świecie. Łącznie (pośrednio i bezpośrednio) tworzymy tu ponad 3000 miejsc pracy. W samym 2018 roku zapłaciliśmy w Polsce 182 miliony złotych podatku VAT i 100 milionów złotych CIT, a na lokalne zakupy wydaliśmy 319 milionów złotych. To tylko jeden rok i ponad pół miliarda złotych, które zostają tu, w Polsce.
Silnie angażujemy się we współpracę z polskimi uczelniami wyższymi i instytucjami naukowymi. Założyliśmy wspólne centrum innowacji z Poznańskim Centrum Superkomputerowo-Sieciowym. Politechnice Warszawskiej dostarczyliśmy najnowszy sprzęt do działań w obszarze sztucznej inteligencji, aby umożliwić polskim studentom rozwój na najwyższym poziomie. Wspieramy również młodych naukowców i studentów kierunków technologicznych, umożliwiając im zdobycie praktycznego doświadczenia podczas warsztatów w siedzibie głównej Huawei, w ramach programu Seeds for the Future, realizowanego w Polsce od 7 lat.

Dziś nawet 60% sieci telekomunikacyjnych trzeciej i czwartej generacji w Polsce zbudowanych jest w oparciu o nasz sprzęt, dzięki któremu każdego dnia kontaktują się ze sobą miliony Polaków. Nasza technologia znacznie wyprzedza konkurencyjne rozwiązania — Huawei dysponuje największą liczbą patentów i wniosków patentowych w obszarze technologii 5G.
Jesteśmy z Wami od lat, a nasz wkład w rozwój gospodarki i społeczeństwa cyfrowego jest stały i znaczący – nawet jeśli nie widać go na pierwszy rzut oka, bo niewiele osób z zaciekawieniem spogląda na elementy infrastruktury telekomunikacyjnej.

W zamian nie prosimy o szczególne traktowanie. Prosimy o traktowanie równe i uczciwe.

Źródło: Huawei

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.