Fotel ten wygląda jak spełnienie marzeń wszystkich tych, których dwiema życiowymi pasjami są gry i wizyty u dentysty. Czyli raczej niewielu osób. Przynajmniej z perspektywy siedzącego na tym czymś. Z zewnątrz wygląda to, jak jakiś potwór i przyznam, że nie chciałbym się obudzić, mając przed oczami coś takiego. Odstawmy jednak uprzedzenia na bok. Mimo że na pierwszy rzut oka Cluven Scorpion IW-SK wygląda jak narzędzie tortur, to po dokładniejszym przyjrzeniu się wydaje się wygodnym rozwiązaniem.

Cluven Scorpion IW-SK

Cluven Scorpion IW-SK

Oczywiście powstało już wiele tego typu mebli z zespojonymi w nim komputerami PC. To jednak wyróżnia się ceną. Mowa tu bowiem o kwocie 3 299 USD. Wynika ona z faktu, że jest to bardziej obudowa ze zintegrowanym fotelem i miejscem do powieszenia monitora. Jeśli chodzi o podzespoły komputerowe, to sami musimy je zamontować. Nic więc nie stoi na przeszkodzie, aby na tej bazie stworzyć komputer dedykowany wyłącznie pracy biurowej. To znaczy nic poza zdrowym rozsądkiem. Z drugiej strony zdaje się to zajmować mniej miejsca niż osobny fotel i biurko, oferując przy tym nawet miejsce do spania dla jednej osoby. Można więc w pewnym sensie uznać to również za idealny mebel dla samotnego nerda.

Zobacz też: Czekasz na smartfony z serii Huawei Mate 40? Mamy złą wiadomość

Producent podkreśla dużą gamę ustawień dla tego urządzenia. Można tu regulować nachylenia ekranu, oparcia i siedziska, które można wykorzystać do przeglądania, pracy, grania w gry, oglądania filmów, a nawet spania. Został w nim nawet zintegrowany masażer i ogrzewanie, tak aby użytkownik wychodził z niego co najwyżej tam, gdzie nawet król piechotą chodzi. Producent chwali się, że zestaw został wykonany z wysokiej jakości stali węglowej. Przyznam, że patrząc na Cluven Scorpion IW-SK mam mieszane odczucia. Doceniam wielofunkcyjność i wygodę, jednak stylistyka niezbyt mi odpowiada. Jestem również tradycjonalistą meblarskim. Łóżko ma być łóżkiem, biurko biurkiem a fotel fotelem. A nie wszystko ma być jednym w formie przerażającego fotela dentystycznego na bazie olbrzymiego skorpiona. Chyba jednak poczekam na meble dla graczy od Ikei.

Źródło: TechSpot

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.