Aby cieszyć się z gier, liczy się to, na czym gramy. I wbrew pozorom w tym stwierdzeniu ukrywa się wiele kwestii. W końcu może ono dotyczyć kwestii sprzętu. Nie bez znaczenia jest bowiem fakt, czy gramy na konsoli, czy też na komputerze, oraz to jaka to konsola, lub jaki komputer. Może to się tyczyć nawet kontrolerów. Może to być pad, może to również być mysz i klawiatura. Jednak nie należy zapominać o jeszcze jednym aspekcie, czyli meblach. 

Ikea stworzy meble dla graczy

Ikea stworzy meble dla graczy

Szwedzki sklep z meblami i kuchenkami turystycznymi dla niepoznaki nazywanymi ociekaczami do sztućców oraz firma Asus w ramach marki ROG postanowiły opracować gamę niedrogich i ergonomicznych mebli i akcesoriów dla graczy. Te mają zapewnić pełny komfort rozgrywki, jednocześnie płynnie integrując się z domami graczy. Ma więc być prosto, wygodnie i tanio, co brzmi naprawdę dobrze. Oczywiście nie jest to pierwszy raz, kiedy firmy meblowe uderzają na rynek gier. Na początku tego roku Logitech nawiązał współpracę z amerykańskim producentem mebli Hermanem Millerem. Asus i Ikea zasadniczo robią coś bardzo podobnego, ale na przeciwnym końcu spektrum cenowego. Dodatkowo Ikea jest dostępna także w Polsce. Dlatego też my również będziemy mogli kupić zestaw mebli do gier.

Zobacz też: Premiera Galaxy S20 FE już w tym miesiącu – Snapdragon czy Exynos na pokładzie?

Inżynierowie i projektanci Ikea i ROG uczestniczyli wspólnie w kilku warsztatach w Szanghaju, gdzie opracowywana jest nowa linia, aby lepiej poznać potrzeby graczy. Podczas nich mieli określić listę funkcji potrzebnych do zapewnienia wysokiej jakości doświadczenia w grze w domu. Według zapowiedzi początkowo w ofercie znajdzie się około 30 produktów, które zostaną wprowadzone na rynek w Chinach na początku przyszłego roku. Na inne rynki meble te mają trafić dopiero w październiku 2021 roku, czyli za ponad rok. Wciąż nie wiadomo jakich mebli możemy się po nich spodziewać. Zakładam jednak, że na pewno znajdzie się wśród nich przynajmniej jedno biurko.

Źródło: TechSpot

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.