Gier na Steam jest tyle, że ogranie wszystkich tytułów za jednego życia jest nierealne. Biorąc natomiast pod uwagę jakość większości produkcji z wczesnego dostępu, to byłoby to raczej życie pełne smutki i irytacji. Powiedzmy jednak, że ktoś jest nie tyle graczem, ile kolekcjonerem. I ów kolekcjoner postanowił zebrać wszystkie gry dostępne na Steam w swojej kolekcji. Ile by musiał za nie zapłacić? Dużo, bardzo dużo. Bycie zwykłym, polskim milionerem w tym przypadku to stanowczo za mało.

Ile kosztują wszystkie gry na Steam?

Ile kosztują wszystkie gry na Steam?

No dobrze, w tym zestawieniu mowa jest nie tylko o grach. Obejmuje ono dosłownie wszystko, co Steam ma do zaoferowania. Oznacza to więc także DLC, ścieżki dźwiękowe, czy zestawy grafik koncepcyjnych i tym podobne. Tematem tym zajął się niejaki Chenggang Wang, który stworzył stronę automatycznie kompilującą dzienną listę tego, ile kosztowałoby nabycie wszystkiego, co obecnie oferuje sklep. Przy okazji pokazuje ona, jak dużo można by oszczędzić czekając do wyprzedaży. Widok tak dużych spadków na wykresie naprawdę robi gigantyczne wrażenie. Zajmijmy się jednak dzisiaj. 

Nie przegap
Nie pozwól, by cię inwigilowano – zainwestuj w VPN!
polacy internet
Żyjemy w czasach, w których słowa „prywatność” i „internet” niekoniecznie idą w parze. W Sieci jesteśmy obserwowani cały czas, co oczywiście nie oznacza, że musimy się na to godzić. Są bowiem rozwiązania, które pozwalają ukryć swoją prawdziwą tożsamość w internecie i tym samym utrudnić osobom trzecim podglądanie naszych zachowań. Niewiele osób wie, że kilka lat temu […]

Zobacz też: Słabe wyniki „Tenet” i „Mulan” w box office. Kolejne premiery mogą się opóźnić

Warto tu podkreślić, że co rusz do sklepu dochodzą nowe gry, trudno tu więc o aktualne dane. To o czym teraz piszę to wartość sklepu w chwili powstawania tego tekstu. Obecnie cała zawartość sklepu jest wyceniona na 536 538 USD, czyli około 2 004 505 PLN. Nie oznacza to jednak, że musimy na nią wydać aż tak dużo, spokojnie. W końcu są ciągle jakieś promocje. Biorąc je pod uwagę, musimy wydać jedynie 523 940 USD, czyli około 1 957 439 PLN. Warto więc poczekać do jakiejś większej wyprzedaży. Podczas ostatniej, która miała miejsce w lipcu, wartość biblioteki wynosiła 518 524 USD, czyli około 1 936 790 PLN. Jednak zapłacić za nią trzeba było 333 432 USD, czyli tylko 1 245 121 PLN. Mowa więc o zaledwie niecałych 65% ceny pierwotnej. I niech ktoś teraz spróbuje narzekać na wyprzedaże Steam.

Źródło: TechSpot
Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.