Po długim czasie oczekiwania i licznych spekulacjach poznaliśmy datę premiery Pixela 5. Smartfon ten zadebiutuje jeszcze w tym miesiącu. Co ważniejsze, wiemy o tym z możliwie najbardziej wiarygodnego źródła, gdyż samo Google zaczęło wysyłać zaproszenia na to wydarzenie. Co więcej, Pixel 5 nie jest jedynym urządzeniem, które zostanie ujawnione podczas tego wydarzenia. Swoje pięć minut dostaną również nowy Chromecast wraz z nowym inteligentnym głośnikiem.

Pixel 5 – data premiery

Pixel 5 - data premiery

Pokaz będzie miał miejsce 30 września o godzinie 11:00 czasu pacyficznego. To oznacza, że z naszej perspektywy konferencja ta rozpocznie się o godzinie 20:00. W samym zaproszeniu Google zauważyło, że o ile data nie stanowi problemu, to nie każdy będzie się orientował na temat stref czasowych. Może to oznaczać, że jest to międzynarodowa premiera, a nie dedykowana jedynie rynkowi USA. Mieszkańcy Stanów Zjednoczonych bowiem dość nieźle sobie radzą ze zrozumieniem problemów ze strefami czasowymi. Oczywiście całe wydarzenie będzie miało charakter czysto wirtualny z powodu pandemii. Patrząc na to z lepszej strony, to wszyscy pasjonaci technologii mogą w nim brać udział na równych prawach. Chociaż to dość marne pocieszenie.

Nie przegap
Wywiad z CEO realme w Europie – Madhav Sheth zapowiada zmiany
Madhav Sheth
Nowy wiceprezes oraz CEO realme w Europie i Indiach, czyli Madhav Sheth, znalazł chwilę czasu dla nas i zgodził się odpowiedzieć na kilka pytań. Ostatnie dni dla marki były wyjątkowo zajęte, bo firma po raz pierwszy pojawiła się na międzynarodowych targach IFA w Berlinie. W związku z tym postanowiliśmy porozmawiać o planach na przyszłość, rozwoju […]

Zobacz też: Celnicy przejęli 2 tysiące sztuk OnePlus Buds, bo myśleli, że to podróbki AirPodsów

No dobrze, ale skąd wiadomo, że podany w zaproszeniu smartfon to na pewno Pixel 5, a nie na przykład Pixel 4a 5G? No cóż, liczne przecieki na temat Pixela 5 sugerowały, że pojawi się on jeszcze we wrześniu. Gdyby Google szykowało jakąś wcześniejszą konferencję, to nie ogłosiłoby jej później. To wywołałoby zbędne zamieszanie. Data po 30 września również nie jest możliwa, ponieważ to ostatni dzień tego miesiąca. Oczywiście wszystko stanie się jasne dopiero w dzień pokazu. 

Źródło: wwcftech
Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.