Oculus Quest 2 mieliśmy zobaczyć dopiero za kilka dni, a tymczasem Facebook umieścił na swojej stronie pierwsze materiały odnośnie gogli. Od kiedy Oculus znalazł się w rękach Facebooka, wiele się zmieniło i wygląda na to, że jeszcze wiele zmian przed nami. Oto, co nowego mają do zaoferowania gogle i co się w nich zmieniło.

Oculus Quest 2 oficjalnie

Nowy zestaw Oculus Quest 2 został częściowo zaprezentowany przez Facebooka. Dlaczego tylko częściowo? Otóż materiał promujący gogle pojawił się na stronie firmy, ale zabrakło szczegółowej specyfikacji oraz niestety ceny urządzenia. Może to wyglądać jak „przeciek”, ale materiał jest dalej dostępny, więc niewykluczone, że Facebook po prostu lekko przyśpieszył premierę urządzenia, ale nie robi wokół tego ogromnego szumu. Cóż, VR nie jest jeszcze tak popularne, jak twórcy mogliby sobie tego życzyć, więc decyzja jest częściowo zrozumiała.

Informacje, które da się wydobyć z wideo, pokazują jednak, że pojawiło się trochę zmian. Nowy zestaw działa na platformie Qualcomm Snapdragon XR2 i posiada 6 GB RAM (wcześniejsza wersja miała 4 GB). Na dane użytkownika przeznaczono maksymalnie 256 GB, więc prawdopodobnie pojawi się jeszcze wersja ze 128 GB przestrzenią na dane. Rozdzielczość ma wynosić prawie 4K (prawie 2K na każde oko), ale zabrakło szczegółowych informacji. Tak samo, jak nie podano częstotliwości odświeżania. Sprzęt ma być o wiele lżejszy od pierwszej generacji i wygodniejszy. W niektórych przypadkach nie trzeba będzie nawet korzystać z kontrolerów, bo sprzęt pozwoli na wykorzystanie naszych dłoni. Nie trzeba też będzie podłączać się do komputera czy konsoli, bo część z materiałów udostępniona będzie za pomocą specjalnej aplikacji.

Zobacz też: Android 11 i Android Auto nie współpracują jeszcze najlepiej.

Urządzenie będzie ładowało się przez USB-C i to właściwie tyle, co o nim już wiadomo. Dalej czekamy na oficjalną cenę oraz informacje o dostępności. Kiedy Facebook wykupił Oculusa, okazało się, że korzystać z niego będzie można jedynie logując się przez… Facebooka. Taka możliwość będzie jedyną nawet jeżeli posiada się konto u Oculusa. To może zniechęcać do VR, ale poczekajmy najpierw na cenę urządzenia.

Źródło: Oculus

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.