Borderlands 3

Borderlands 3 z darmową aktualizacją do wersji na PlayStation 5 i Xbox Series X

Kacper Kościański Kacper Kościański Newsy

Nowa generacja konsol zbliża się wielkimi krokami, a obecna powoli odchodzi do lamusa. Coraz częściej dowiadujemy się o grach, które mają otrzymać darmową aktualizację do wersji na PlayStation 5 czy Xboxa Series X. Dziś do ich grona dołączył niewątpliwy hit, jakim jest Borderlands 3. To świetny ruch ze strony Gearboxa.

Borderlands 3 dla wybranych za darmo na PS5 i Xbox Series X

Studio Gearbox poinformowało, że Borderlands 3 pojawi się na konsolach nowej generacji. Co najważniejsze, osoby posiadające grę w wersji na PlayStation 4 lub Xbox One, dostaną bezpłatną aktualizację do wydania na PlayStation 5 / Xbox Series X. W skrócie – nie będzie trzeba kupować Borderlands 3 na nowo, by zagrać na zbliżających się wielkimi krokami konsolach. Jakby tego było mało, dowiedzieliśmy się także, że na wymienionych sprzętach hit zadziała w rozdzielczości 4K i 60 FPS-ach. O słabszym Xboxie Series S naturalnie nie wspomniano.

Zobacz także: Porównanie Xbox Series X i Xbox Series S. Którą konsolę wybrać?

Przy okazji producent zdradził, że do gry zmierza tryb dzielonego ekranu na 3 lub 4 osoby. Nowość pojawi się także na PlayStation 4 i Xboxie One. Na chwilę obecną wiemy, że darmową aktualizację do wydań na konsole nowej generacji dostanie jeszcze m.in. Wiedźmin 3, Destiny 2 i Dead by Daylight. Za uaktualnienie będzie trzeba z kolei dopłacić w przypadku Call of Duty: Black Ops Cold War i Control. Wraz z upływem czasu lista zapewne zacznie się rozrastać – im bliżej premiery PlayStation 5 i Xboxa Series X, tym więcej deweloperów powinno zacząć ogłaszać darmowe aktualizacje.

Źródło: The Verge

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy