Grupa Allegro podała dzisiaj szczegóły swojego planu, zgodnie z którym zadebiutuje na GPW (Giełdzie Papierów Wartościowych). Jeśli Allegro zrealizuje swoje zamierzenia, przeprowadzi jedną z największych pierwszych ofert publicznych (IPO) na polskiej giełdzie.

Allegro zadebiutuje na GPW – szczegóły

Zamiar wejścia lidera polskiego rynku e-commerce na Giełdę Papierów Wartościowych wyraził dziś prezes Allegro, François Nuyts. Przypomniał on, że spółka na przestrzeni 20 lat przekształciła się z lokalnego startupu w gracza europejskiego formatu na rynku e-commerce. Obecnie Allegro dysponuje bazą 12,3 mln aktywnych kupujących i 117 tysięcy sprzedających. Jesteśmy liderem transformacji cyfrowej, jaka dokonuje się w polskiej gospodarce, podnoszącym codzienny standard życia milionów Polaków i tysięcy małych i średnich przedsiębiorstw – powiedział François Nuyts.

Nie przegap
Nie pozwól, by cię inwigilowano – zainwestuj w VPN!
polacy internet
Żyjemy w czasach, w których słowa „prywatność” i „internet” niekoniecznie idą w parze. W Sieci jesteśmy obserwowani cały czas, co oczywiście nie oznacza, że musimy się na to godzić. Są bowiem rozwiązania, które pozwalają ukryć swoją prawdziwą tożsamość w internecie i tym samym utrudnić osobom trzecim podglądanie naszych zachowań. Niewiele osób wie, że kilka lat temu […]

Akcje spółki będą mogli nabyć inwestorzy instytucjonalni, ale również indywidualni. Oferta obejmie emisję akcji o wartości szacowanej na 1 mld zł. W IPO zostaną zaoferowane także akcje należące do obecnych akcjonariuszy, funduszu PE oraz części dyrektorów i członków kadry zarządzającej. Allegro chce wykorzystać środki zdobyte na emisji akcji na spłatę obecnego zadłużenia i w konsekwencji na poprawę swojej dźwigni netto.

Czytaj także: Odroczona płatność dla firm i cenniki hurtowe dla sprzedawców – nowości na Allegro

Inwestorom indywidualnym zostanie zaoferowane akcje o wartości ok. 50 mln zł, czyli będzie to ok. 5% wszystkich akcji.

źródło: Strefa Inwestorów
Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.