Huawei to bardzo lubiana firma, która od dłuższego czasu boryka się z wieloma problemami ze strony Stanów Zjednoczonych i innych państw. Jak powszechnie wiadomo, producent ma w planach wypuszczenie serii smartfonów Mate 40. Osoby jej wyczekujące mogą się jednak porządnie rozczarować, bo jest spora szansa, że urządzenia trafią do sprzedaży dopiero w przyszłym roku.

Sklepowa premiera rodziny Huawei Mate 40 później niż zakładano? To możliwe

Wygląd Huawei Mate 40

Wygląda na to, że w tym roku chętni nie kupią smartfonów z rodziny Huawei Mate 40. Tak przynajmniej donosi niezastąpiony Evan Blass, czyli człowiek znany ze swoich „wtyków w branży”. Pochodzące od niego informacje najczęściej się potwierdzają, więc nie ma sensu wierzyć, że tym razem będzie inaczej. Niestety mężczyzna nie podał konkretnego powodu, dla którego sklepowa premiera linii Mate 40 miałaby zostać przesunięta. Niewykluczone jednak, że ma to jakiś związek z potencjalnie mniejszym popytem.

Zobacz także: Huawei z patentem na… Mi MIX Alpha – czym firma może nas zaskoczyć?

Należy zaznaczyć, że choć urządzenia mają trafić do sklepów później niż pierwotnie zakładano, tak ich prezentacja nadal powinna się odbyć w tym roku. Drugim z możliwych scenariuszy jest ten, w którym najnowsze smartfony Huaweia pod koniec roku kupią Chińczycy, a obywatele innych krajów będą musieli poczekać do przyszłego. W każdym razie – coś zdecydowanie wydaje się być na rzeczy. Na razie nie pozostaje nam nic innego, jak cierpliwie czekać na oficjalne informacje prosto od Huaweia.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.