OnePlus to bardzo popularna firma, która słynie ze smartfonów. W jej portfolio można jednak znaleźć jeszcze inne produkty, takie jak m.in. bezprzewodowe słuchawki OnePlus Buds. Pech chciał, że według amerykańskich celników wyglądają one jak podróbki AirPodsów od Apple, przez co aż 2 tysiące egzemplarzy zostało przejętych. Zabawna sytuacja.

OnePlus Buds podróbkami AirPodsów zdaniem amerykańskich celników

CBP, czyli agencja Stanów Zjednoczonych zajmująca się przestrzeganiem praw związanych z handlem, cłem i przekraczaniem granic, pochwaliła się na Twitterze, że zarekwirowała 2 tysiące podrobionych AirPodsów pochodzących z Hongkongu. Gdyby była mowa o oryginalnych słuchawkach od Apple, ich wartość wynosiłaby blisko 400 tysięcy dolarów. Jak można jednak dostrzec na załączonych zdjęciach, na pierwszy rzut oka widać, że celnicy zajęli produkt OnePlusa.

Zobacz także: Tajemnicze strony OnePlusa ujawniają istnienie aż 5 nieprzedstawionych smartfonów

OnePlus Buds nie można uznać za podróbkę AirPodsów – na opakowaniu słuchawek znajduje się przecież wyraźny branding OnePlusa. Sam wygląd urządzenia może rzeczywiście przypominać gadżet Apple, ale tą drogą podążą znacznie więcej firm. Cała sytuacja jest niewątpliwie wpadką CBP i niejako pokazuje niekompetencję osób tam pracujących. Wystarczyło poświęcić 30 sekund i skorzystać z Google, ale najwyraźniej nikt na to nie wpadł. Na razie nie wiadomo, jak zakończy się ta historia, choć zapewne agencja przeprosi za swój błąd i słuchawki trafią tam, gdzie miały trafić w pierwszej kolejności.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.