sony android tv

 

Oprócz horrendalnie drogiego odtwarzacza muzycznego, Sony w nocy na targach CES przedstawiło jeszcze nową rodzinę telewizorów, które również związane są z naszym portalem. Japończycy, podobnie jak Samsung i LG, starają się funkcję „telewizji w telewizorach” postawić tak samo jak funkcję „telefonu w smartfonach”, a więc poznajcie nowe modele z Android TV.

 

Po niezbyt udanym wprowadzeniu Google TV – tak naprawdę totalnej klapie – przyszła pora na odnowioną wersję tego systemu z bardziej popularną nazwą. Sony chcąc pomóc gigantowi z Mountain View wydało właśnie 11 telewizorów o przekątnych od 43 cali do 75 cali, które sterowane za pomocą sporego trackpada zarządzają Android TV. Panele LCD zamknięto w obudowie o grubości nawet 4,9 mm.

 

sony android tv  2

 

Kolejną nowością jest autorski procesor Sony nazwane „4K processors X1”. Oczywiście trudno się nie domyślić, że najnowsze japońskie telewizory wyświetlają obraz w rozdzielczości 4K (UHD), co jest standardem na tegorocznych targach CES.

 

W takim razie zastanówmy się, kto najlepiej wypadł: Sony z Android TV, Samsung z S UHD i autorskim systemem czy LG z WebOS?

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.