[CES] Sony również telewizory wyposaża w system Google – Android na przykładzie ogromnych wyświetlaczy

Newsy

sony android tv

 

Nie przegap
Co oznacza dla programisty brak usług Google?
jedna aplikacja gms hms jak to zrobic programowanie
Na pewno wielu z Was zwróciła dziś uwagę na premierę smartfonów Huawei z serii P40. Właśnie ruszyła ich przedsprzedaż, a to oznacza, że już niedługo do pierwszych użytkowników trafią flagowe smartfony inne niż te, do których się przyzwyczailiśmy. Największa różnica polega na tym, że brak w nich usług Google. Zamiast w Google Mobile Services (GMS) będą wyposażone […]

Oprócz horrendalnie drogiego odtwarzacza muzycznego, Sony w nocy na targach CES przedstawiło jeszcze nową rodzinę telewizorów, które również związane są z naszym portalem. Japończycy, podobnie jak Samsung i LG, starają się funkcję „telewizji w telewizorach” postawić tak samo jak funkcję „telefonu w smartfonach”, a więc poznajcie nowe modele z Android TV.

 

Po niezbyt udanym wprowadzeniu Google TV – tak naprawdę totalnej klapie – przyszła pora na odnowioną wersję tego systemu z bardziej popularną nazwą. Sony chcąc pomóc gigantowi z Mountain View wydało właśnie 11 telewizorów o przekątnych od 43 cali do 75 cali, które sterowane za pomocą sporego trackpada zarządzają Android TV. Panele LCD zamknięto w obudowie o grubości nawet 4,9 mm.

 

sony android tv  2

 

Kolejną nowością jest autorski procesor Sony nazwane „4K processors X1”. Oczywiście trudno się nie domyślić, że najnowsze japońskie telewizory wyświetlają obraz w rozdzielczości 4K (UHD), co jest standardem na tegorocznych targach CES.

 

W takim razie zastanówmy się, kto najlepiej wypadł: Sony z Android TV, Samsung z S UHD i autorskim systemem czy LG z WebOS?


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x