[CES] Sony przedstawia nowego Walkmana z 2-letnim systemem Android i szokującą ceną

Newsy

sony walkman nw-zx2

 

Nie przegap
AppGallery zamiast Sklepu Play – jak wygląda użytkowanie na co dzień?
huawei appgallery sklep play zastepstwo
Huawei Mobile Services to zbiór wielu usług od firmy z Państwa Środka, które mają odmienić czystego Androida. Wśród dostępnych dodatków jednym z podstawowych jest tytułowe AppGallery, a więc sklep Huawei z grami i aplikacjami. Naturalnie jest to odpowiednik Sklepu Play, bez którego wiele osób nie widzi sensu korzystania z Robocika. Oczywiście jest to zbyt daleko […]

W nocy o 2:00 Sony rozpoczęło swoją konferencję na targach CES. Tym samym pomiędzy niezbyt interesującymi nas prezentacjami Samsunga, Japończycy również nie zaszokowali, ale jednak Android się pojawił. Na pierwszy ogień Sony postanowiło przypomnieć o marce-legendzie, a więc Walkmanie.

 

Hit zeszłego stulecia, odtwarzacze kaset magnetofonowych, a teraz słowo kojarzące się ogólnie z muzyką. Niestety, ale od kilku lat Walkmany spadają w hierarchii, ale Sony i tak postanowiło przedstawić nowy odtwarzacz muzyczny i to nie byle jaki. Jest to NW-ZX2, a więc teoretycznie konkurent dla iPoda Touch z tą różnicą, że produkt Apple przy dzisiejszej premierze jest w promocyjnej cenie, ale o niej na koniec. Zobaczmy specyfikację:

 

  • 4-calowy wyświetlacz FWVGA (854×480) z TRILUMINOS;
  • 128 GB wbudowanej pamięci (+MicroSD);
  • Bluetooth, WiFi;
  • Android 4.2 Jelly Bean (z dostępem do sklepu Play).

 

Oczywiście to nie jest sprzęt do odtwarzania marnej jakości plików w formacie MP3. Zastosowane technologie sprawiają, że jeśli chcemy zakupić NWZX2 to musimy przygotować 4350 złotych (!). Nowy Walkman wejdzie do sprzedaży na wiosnę. Melomani, czekacie? Czy 2-letni system operacyjny Was przeraża?

 


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x